کدخبر: ۲۱۱۴۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نرخ سفر خارجی ایرانی ها+اینفو

میزان سفر خارجی ایرانی ها کمتر از میانگین جهانی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، اظهار نظر رییس کل بانک مرکزی در مورد سفر ایرانی ها به خارج از کشور بهانه ای شد تا بررسی های دقیقتری در مورد میزان سفر ایرانی ها انجام شود.

آمار و داده‌های بین‌المللی نشان می‌دهد نرخ سفر خارجی در ایران تقریبا نصف نُرم جهانی است. درحالی که ‌ولی‌اله سیف، رییس بانک مرکزی پیشتر اعلام کرده بود: کشور ما بیش از «حد نُرم» مسافر به خارج از کشور دارد.

در سال ۲۰۱۶، حدود یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون مسافرت بین‌المللی در جهان انجام شده است. برای محاسبه نرخ مسافرت کافی است این عدد را بر جمعیت جهان تقسیم کنیم. نتیجه این تقسیم نشان می‌دهد، در سال ۲۰۱۶ میلادی (جدیدترین آمار موجود) نرخ مسافرت بین‌المللی در دنیا ۲۰درصد بوده است. به تعبیری به ازای هر ۱۰ نفر، ۲ مورد سفر خارجی در این سال انجام شده است.

تعداد مسافرت خارجی ایرانی‌ها در سال ۲۰۱۶، کمی بیش از ۹ میلیون نفر بوده است که اگر آن را بر ۸۰ میلیون جمعیت ایران در آن سال تقسیم کنیم، نرخ سفر خارجی در ایران بیش از  ۱۱ درصد نخواهد شد.

این محاسبه نشان می‌دهد متوسط سفر خارجی در ایران تقریبا نصف میانگین جهانی است.

برای داشتن تصویری مقایسه‌ای از وضعیت موجود، کافی است نگاهی به نمودار زیر که نشان دهنده نرخ مسافرت‌های خارجی در کشور‌های مختلف است بیاندازیم تا ببینیم وضعیت ایران در این مورد به نسبت کشورهای دیگر چگونه است. منبع اطلاعات خام کشورهای مختلف (تعداد سفرهای خارجی و جمعیت) مرکز داده‌های بانک جهانی است.

eB2AG1kbXnz5