کدخبر: ۲۱۳۳۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بنیاد علوی فعالیت‌ اقتصادی در نیویورک را تکذیب کرد

بنیاد علوی فعالیت‌ اقتصادی در نیویورک را تکذیب کرد

مدیر عامل بنیاد علوی تاکید کرده: شایعاتی که درباره ارتباط بنیاد علوی و بنیادی با همین عنوان در نیویورک مطرح می‌شود، کذب است و از اساس صحت ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ موسی برزگری مدیر عامل بنیاد علوی شایعات اخیر در مورد ارتباط بنیاد علوی تحت پوشش بنیاد مستضعفان با بنیادی موسوم به علوی در نیویورک را قویاً تکذیب کرد و گفت: بنیاد علوی ایران یکی از مجموعه‌های تحت پوشش بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که تمام بودجه خود را از این بنیاد دریافت می‌کند و فعالیت اقتصادی ندارد.

مدیر عامل بنیاد علوی با تأکید بر این نکته که سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی بنیاد مستضعفان صرف پروژه‌های محرومیت زدایی توسط بنیاد علوی می‌شود، تصریح کرد: بودجه بنیاد علوی در طرح‌های محرومیت‌زدایی در کشور هزینه می‌شود و طرح ادعاهایی درباره صرف بودجه این بنیاد برای اهداف سیاسی و در خارج از ایران دروغ و از اساس باطل است.

برزگری در ادامه به برخی ادعاهای مطرح شده در فضای مجازی اشاره و افزود: ادعاهایی درباره خرید و فروش نفت و ارز توسط بنیاد علوی مطرح شده است که کاملاً دروغ است و من تأکید می‌کنم که بنیاد علوی در ایران، نه‌تنها هیچ فعالیت اقتصادی ندارد بلکه بودجه خود را تمام و کمال از بنیاد مستضعفان دریافت می‌کند.

برزگری تأکید کرد که بنیاد علوی هیچ ارتباطی با بازار ارز ندارد و افزود: براساس تصمیم و سیاست‌های بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی تنها بر روی رفع محرومیت در استان‌های کمتر توسعه یافته و کمک به اقشار آسیب‌پذیر متمرکز است و تاکنون اقدامات خوبی هم در این زمینه انجام شده است.

موسی برزگری ضمن تشریح برخی اقدامات بنیاد علوی در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر به طرح هایی چون حمایت از مادران باردار و شیرده، حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو و چند معلول، وام‌های اشتغال‌زایی یارانه دار روستایی و طرح پیشرفت و آبادانی قلعه گنج و حمایت از دانش آموزان محروم در کشور اشاره کرد و از رسانه‌ها خواست تا برای معرفی خدمات بنیاد علوی به مردم مساعدت بیشتری داشته باشند.