کدخبر: ۲۱۷۷۵۴ لینک کوتاه

هندی ها برای بررسی راه های ادامه تجارت با ایران به اروپا سفر می کنند

اقتصاد نیوز: در پی تحریم های آمریکا یک مقام دولت هند گفت، یک هیئت هندی این هفته برای بررسی راه های ادامه تجارت با ایران به رغم تحریم های آمریکا، به کشورهای اروپایی سفر خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ یک مقام دولت هند گفت، یک هیئت هندی شامل مقاماتی از وزارتخانه های دارایی، نفت و امور خارجه این کشور این هفته برای بررسی راه های ادامه تجارت با ایرانبه رغم تحریم های آمریکا، به کشورهای اروپایی سفر خواهد کرد.

این مقام هندی گفت: «اروپا موضع خود را که این بار متفاوت (با آمریکا) است اعلام کرده است. این بار همه ما در یک قایق هستیم.»

این هیئت به کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و بروکسل سفر خواهد کرد و با مقامات دولتی و بانکی دیدار خواهد نمود. در حال حاضر هند پول نفت ایران را به یورو و از طریق بانک ای آی اچ آلمان پرداخت می کند.

این مقام هندی افزود: «مسئله تنها واردات نفت نیست. ما (دولت های اروپایی و هند) از سایر محدودیت ها از جمله محدودیت های بانکی هم متاثر شده ایم. ما همه این مسائل و مسیر پیش رو را مورد بحث قرار خواهیم داد.»

سفر هیئت هندی به اروپا پس از آن صورت می گیرد که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هفته گذشته به هند سفر کرد. ایران و هند خواهان ادامه روابط تجاری دوجانبه خود هستند.