کدخبر: ۲۱۹۱۱۴ لینک کوتاه

گوشت گوسفندی ارزان شد

اقتصادنیوز: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۴ هزار تومانی نرخ گوشت گوسفندی ناشی از توقف صادرات دام زنده در دو هفته اخیر خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از رکود حاکم بر بازار گوشت خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 47 هزار به مغازه دار و 51 هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

وی توقف صادرات دام در هفته‌های اخیر را دلیل اصلی کاهش 4 هزار تومانی نرخ گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: تا رسیدن نرخ گوشت به ثبات در بازار  انتظار می‌رود که طرح توقف صادرات دام زنده ادامه یابد.

به گفته ملکی با توجه به فراوانی دام در میادین، هر کیلو دام زنده با نرخ 20 تا 21 هزار تومان توزیع می‌شود که به نسبت دو هفته اخیر هر کیلو دو هزار تومان کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت گوشت در بازار را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به توقف صادرات دام و توزیع مناسب گوشت‌های وارداتی با نرخ مصوب پیش‌بینی می‌شود که اتفاق خاصی در بازار رخ ندهد.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به کاهش مصرف در فصل گرما پیش‌بینی می‌شود، با تداوم جلوگیری از صادرات دام، قیمت گوشت در بازار داخل با روند نزولی روبه‌رو شود.