کدخبر: ۲۲۲۲۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
افتتاح مجموعه آکواریوم و اسکله مارینا در منطقه آزاد انزلی

افتتاح مجموعه آکواریوم و اسکله مارینا در منطقه آزاد انزلی

اقتصاد نیوز: با حضور معاون اول رئیس جمهوری، مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و نیز اسکله مارینا در منطقه آزاد انزلی افتتاح و زیرساخت گردشگری دریایی در خزر مهیا شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا ،همزمان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، اسکله مارینا در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد. ساخت موج شکن ها و ایجاد حوضچه آرامش اسکله تفریحی مارینا مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی همزمان با حضور رئیس جمهوری در منطقه آزاد انزلی، فروردین ماه سال گذشته آغاز شد و تا پایان سال 1396 به اتمام رسید.

در زمان حاضر با سرمایه گذاری بخش خصوصی با نصب اسکله‌های پهلوگیری شناورهای تفریحی آماده بهره برداری شده است.

احداث اسکله‌های مارینا به عنوان مهمترین زیرساخت عملیاتی کردن گردشگری دریایی در دریای خزر مطرح است و به عنوان مهمترین زیرساخت فعال سازی گردشگری دریایی در دریای خزر در دستور کار قرار دارد. در این اسکله تفریحی با امکان پهلوگیری حدود 300 شناور، گام مهمی در جهت ایجاد و توسعه گردشگری دریایی و اشتغالزایی در این بخش از صنعت گردشگری برداشته می‌شود.

میزان اشتغالزایی اسکله های مارینا 150 نفر است.

همچنین با حضور معاون اول رئیس جمهوری، بزرگترین مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان ایران با سرمایه گذاری 30 میلیون یورویی خارجی در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد. مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان ایران در زیربنایی به مساحت بیش از 10 هزار متر مربع و در چهار طبقه با سرمایه گذاری بخش خصوصی، در محدوده فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی به صورت رسمی افتتاح شد.

مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان شامل بزرگترین تونل آکواریوم کشور به طول 40 متر و باغ خزندگان کشور، شهربازی سرپوشیده، بولینگ، سینمای چند بعدی، سوئیت های اقامتی و بخش های تجاری و خدماتی با اشتغالزایی مستقیم 120 نفر است.

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است. قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال - جنوب ، دارا بودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ، دسترسی از طریق راه های مناسب به بازارهای مصرف کشورهای همسود (CIS) و نزدیکی به فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.