کدخبر: ۲۲۴۵۹۷ لینک کوتاه

رئیس سازمان میراث فرهنگی خواستار حل مشکلات تبدیل ارز مسافرتی شد

اقتصادنیوز: مونسان با اشاره به سرگردانی گردشگران ورودی در تبدیل ارز مسافرتی، بر لزوم تلاش برای حل این موضوع تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاون رئیس جمهور، در حاشیه امضای تفاهمنامه با وزارت کار در جمع خبرنگاران درباره تاثیر تغییر نرخ ارز بر گردشگری کشور گفت: تغییرات نرخ ارز در کشور ما، برای ایجاد شغل در حوزه گردشگری و رونق گردشگری یک فرصت به حساب می‌آید؛ زیرا سفر به ایران و استفاده از بسته‌های گردشگری را ارزان می کند. به شرط آنکه ما ساز و کارهایش را کامل ببینیم؛ البته امروز شاید گردشگران ورودی با توجه به مشکلات تبدیل ارز مسافرتی تا اندازه‌ای سرگردان باشند که  من از بانک مرکزی درخواست کردم راهکار مناسبی برای حل این مشکل بیندیشند.

وی در ادامه با اشاره به قابلیت صنعت گردشگری در ایجاد شغل اظهار کرد: از مشخصات گردشگری در حوزه ایجاد اشتغال، این است که می‌تواند در زمانی کوتاه شغل‌های کوچک و پایدار ایجاد کند. امروز هم تفاهمنامه‌ای برای ایجاد ۵۰ هزار فرصت شغلی برای دانش آموختگان دانشگاهی امضا شد که تقریباً همه رشته‌ها را دربر می‌گیرد. در قالب این طرح دانش‌آموختگان دانشگاهی ۶ ماه آموزش می بینند و بعد به اپراتور‌های گردشگری، تور‌های مجازی و بازاریاب‌های گردشگری تبدیل می‌شوند.

مونسان افزود: البته شغل‌های ایجاد شده در قالب شغل دولتی نیست؛ اما با توجه به مناسب بودن ساز و کار‌ها شغل‌های پایداری خواهند بود. فارغ التحصیلان می‌توانند برای ثبت نام در این طرح به سامانه‌ای که در آینده اعلام می شود، مراجعه کنند.