کدخبر: ۲۲۴۶۱۸ لینک کوتاه

سامانه اشتغال فعال شد

اقتصادنیوز: وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) به منظور افزایش امنیت شغلی کارگران خبر داد و گفت: این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) به منظور افزایش امنیت شغلی کارگران خبر داد و اظهار کرد: این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید، زیرا پیش از این نگرانی‌های بسیاری در مورد قرارداد‌هایی که ثبت نمی‌شد و ضایع شدن حقوق فردی وجود داشت.

وی با پرداختن به موضوعات تکریم ارباب رجوع و شفاف سازی قرارداد‌های کاری و رسیدگی به افراد دهک‌های پایین جامعه، ابعاد گوناگون سامانه اشتغال را معرفی کرد و ادامه داد: سامانه اشتغال، امکان برنامه ریزی برای افراد بیکار را فراهم می‌کند.

ربیعی با بیان اینکه در این سامانه همه اعترافات و مراحل رسیدگی به آن‌ها ثبت و بررسی خواهد شد، افزود: شناسایی بنگاه‌های مشکل دار از دیگر امکانات این سامانه است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: شناسایی مشاغل سخت، دسته بندی آنها، نحوه قرارداد‌های بیمه‌ای و شناسایی بنگاه‌های مشکل دار و برنامه‌ریزی برای آن‌ها از دیگر امکانات این سامانه است.

ربیعی ادامه داد: کارگران از این پس می‌توانند شناسنامه کاری داشته باشند، پیش بینی ما این است که باید حدود دو میلیون بنگاه را در این سامانه ثبت کنیم.

وی تصریح کرد: نشانی سایت این سامانه www.prkar.ir است و کارگران می‌توانند با مراجعه به مراکز پیشخوان دولت در این سامانه ثبت نام نمایند، هزینه ثبت نام در این سامانه برای اولین مرتبه حدود ۲ هزار و ۱۰۰ تومان و برای دفعات بعدی رایگان است.