کدخبر: ۲۲۶۷۹۱ لینک کوتاه

کشف دو محموله ارز قاچاق و یک محموله طلا

اقتصادنیوز: ماموران گمرک ایران دو محموله ارز قاچاق و یک محموله طلا کشف کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان؛ ماموران گمرک بازرگان از یک دستگاه خودروی سواری ۸۸ هزار دلار و ۱۹ هزار و ۶۰۰ لیر ترکیه ارز قاچاق و ۱۴۷ گرم طلای قاچاق کشف و ضبط کردند؛

 

بنابراین گزارش، راننده این خودروی سواری قصد داشت این میزان ارز و طلا را به صورت قاچاق از مرز ترکیه وارد کشور کند که با دقت و هوشیاری ماموران گمرک و با رصد اطلاعات محموله‌ها کشف و ضبط شد.

گمرک ایران در سال ۲۰۱۷ موفق شد رتبه نخست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و رتبه دوم را در مبارزه با انواع کالای قاچاق در دنیا کسب کند.

ورود ارز‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام مجموعاً تا سقف مبلغ ده هزار (۱۰.۰۰۰) یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها مجاز بوده و ورود ارز‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام مجموعاً بیش از مبلغ ده هزار (۱۰.۰۰۰) یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها مجاز نیست. همچنین خروج ارز/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام توسط هر مسافر به خارج از کشور از طریق سایر مبادی، مجموعاً تا سقف مبلغ پنج هزار (۵.۰۰۰) یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها از مرز‌های هوایی و تا سقف مبلغ دو هزار (۲.۰۰۰) یورو یا معادل آن با سایر ارز‌ها از مرز‌های زمینی، ریلی و دریایی مجاز بوده و خرج ارز/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام مازاد بر سقف مبلغ مذکور مجاز نیست.