کدخبر: ۲۲۹۹۵۰ لینک کوتاه

ایرانیان خارج از کشور چقدر سرمایه دارند؟

اقتصادنیوز؛ رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفت: ایرانیان خارج از کشور ۲۴ هزار دلار سرمایه دارند که با جذب یک درصد آن هم می توان به اقتصاد کشور کمک موثری کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ محمد حلاج زاده، رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور در حاشیه بازدید از نمایشگاه بزرگ آثار هنرمندان استان قزوین گفت: در حال حاضر بیش از  ۷ میلیون ایرانی در خارج از کشور هستند و این ظرفیت می تواند در حمایت از آثار هنری مورد استفاده قرار گیرد.

وی اظهارداشت:شعار «هر خانه یک اثر هنری» با فرهنگ سازی و بسترسازی می تواند مهیا شود و بویژه این کار در خارج از کشور قابل اجراست و امیدواریم بتوانیم در این مسیر گام برداریم.

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور یادآورشد: در کنار دادن مشاوره های حقوقی و تامین خدمات لازم در حوزه های مختلف به نظر می رسد باید زمینه معرفی استعدادها، توانمندی های صنعتی، تولیدی، کشاورزی و هنری و نیز ظرفیتهای سرمایه گذاری در داخل کشور را برای ایرانیان مقیم خارج مهیا کنیم تا بتوانیم بخشی از سرمایه ها را برای حضور در ایران جذب کنیم.

۲۴ هزار میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور

حلاج زاده اضافه کرد: در شرایطی که اقتصاد کشور دچار رکود و مشکلات جدی است باید بتوانیم از همه توان و ظرفیت داخلی و خارجی برای خروج از رکود استفاده کنیم که در این راستا می توانیم با معرفی اصولی و منطقی توانمندی ها این ارتباط را برقرار کنیم.

وی اظهارداشت:سرمایه ایرانیان خارج از کشور بالغ بر ۲۴ هزار میلیارد دلار برآورد می شود که اگر حتی یک درصد آن وارد ایران شده و در عرصه های مختلف بکار گرفته شود می تواند تحول خوبی در اقتصاد ایجاد کند.

حلاج زاده تصریح کرد: در صدد راه اندازی بانک اطلاعاتی ایرانیان خارج از کشور هستیم تا بتوانیم برنامه ریزی مدونی برای فعالیتهای آینده داشته باشیم.