اردوغان برنامه 100 روزه کاری ریاست جمهوری ترکیه را اعلام کرد

کدخبر: 230096
اقتصادنیوز: رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه امروز برنامه 100 روزه کاری ریاست جمهوری خود را اعلام کرد و گفت: در این قالب 400 پروژه مهم توسعه ای و عمرانی به اجرا در می آید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اردوغان که هنگام آغاز دوره جدید ریاست جمهوری خود وعده اعلام این پروژه ها را داده بود، امروز طی ویژه برنامه ای اعلام کرد که برای اجرا در دوره جدید ریاست جمهوری خود یکهزار پروژه آماده کرده و اجرای 400 مورد آن با اولویت ویژه آغاز شده و تا 100 روز آینده به بهره برداری می رسد.

وی که حدود سه هفته پیش به طور رسمی در قالب نظام جدید ریاستی، دوره پنج ساله ریاست جمهوری خود را آغاز کرده است، قصد دارد در قالب این پروژه ها و تعدادی پروژه تکمیلی دیگر، اهداف راهبردی ترکیه و برنامه میان مدت کشورش را تا سال 2023 محقق کند.

اردوغان با اشاره به این که یکصد مورد از این پروژه ها مربوط به صنایع دفاعی خواهد بود، مجموع اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ها را 46 میلیارد لیره(حدود 9 میلیارد دلار) اعلام کرد.

16 وزیر کابینه اردوغان به همراه روسای هشت سازمان و چهار دفتر ویژه وابسته به نهاد ریاست جمهوری این برنامه های 100 روزه را پیگیری و اجرا خواهند کرد.رییس جمهوری ترکیه توسعه دولت الکترونیک، تامین زیر ساخت های امنیتی و دفاعی و توسعه اقتصادی و صنعتی را از محورهای تعیین شد در برنامه 100 روزه خود عنوان کرد.دولت ترکیه در دوره جدید نظام ریاست جمهوری هدف خود را رسیدن به صادرات 500 میلیارد دلاری و قرار گرفتن جزو 10 اقتصاد برتر جهان اعلام کرده است.اردوغان در انتخابات سوم تیرماه برای مدت پنج سال به عنوان رییس جمهوری جدید ترکیه انتخاب شد و حدود سه هفته پیش نیز ترکیب کابینه خود را اعلام کرد.

تیتر یک
  • تکاپوی جمهوری‌خواهان برای سرقت انتخابات‌های آتی؛

    اقتصادنیوز- جمهوری‌خواهانی که در راستای اعمال محدودیت بر روند اخذ رأی، لوایحی را در مجالس قانون‌گذاری ایالتی پیش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما