کدخبر: ۲۳۱۲۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برلین دلیلی برای عدم انتقال دارایی تهران نمی‌بیند

رسانه آلمانی:

برلین دلیلی برای عدم انتقال دارایی تهران نمی‌بیند

اقتصادنیوز: پس از بررسی درخواست ایران برای انتقال ۳۰۰ میلیون یورو از حساب بانکی خود در آلمان توسط مقامات این کشور، روزنامه هندلزبلات در خبری اعلام کرد که دولت برلین برای عدم انتقال این پول مجاب نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه هندلزبلات نوشت، دولت آلمان تاکنون برای اجرای خواسته آمریکا مبنی بر جلوگیری از خروج دارایی ایران، قانع نشده است.

پس از درخواست ایران مبنی بر خروج این پول از 'بانک تجارتی ایران و اروپا' در هامبورگ، ایالات متحده از هیچ تلاشی برای تحت فشار قرار دادن آلمان برای رد این درخواست کوتاهی نکرده است. با این حال هندلزبلات اعلام کرده است که مقامات آلمان دلایل واشنگتن را برای رد درخواست ایران قانع کننده نمی بینند و بررسی ها همچنان ادامه دارد.

هندلزبلات در ادامه می نویسد که بیان تنها یک سوء ظن از جانب واشنگتن، کافی نیست.

پیش از این روزنامه بیلد آلمان گزارش داده بود که دولت ایران پیش از به اجرا درآمدن دور جدید اقدامات آمریکا و مسدود شدن حساب های بانکی، درصدد است تا سرمایه خود را از بانک تجارتی ایران و اروپا خارج کند. 

پیش از این، روزنامه «بیلد» آلمان به نقل از مقام های دولت این کشور نوشت که برلین درخواست تهران را برای برداشت مبلغ 300 میلیون یورو از حساب های بانکی خود در آلمان و انتقال آن به ایران، بررسی می کند.