کدخبر: ۲۳۲۳۰۳ لینک کوتاه

قیمت طلای ۱۸ عیار در یکسال اخیر چنددرصد رشد کرده است؟+جدول ونمودار

اقتصادنیوز: هر چند طلای ۱۸ عیار طی یکسال گذشته رشد ۱۵۸.۸۰ درصدی داشته اما طی ۱۵ روز اخیر روند نزولی به خود گرفته و افت ۳۶.۲۴ تومانی داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا ،  بازار طلا و سکه از اواسط سال ۹۶ با تلاطم هایی مواجه شد که نوسان های لحظه ای و هیجانی در بازار ارز و همچنین قیمت طلای جهانی بی تاثیر در این موضوع نبود.

بررسی قیمت ها در بازه زمانی یک سال گذشته تاکنون نشان می دهد که قیمت طلای ۱۸عیار طی این مدت با افزایش ۱۸۷.۴۲۱ تومانی مواجه بوده به گونه ای که از ۲۱ مردادماه ۹۶  قیمت ۱۱۸.۰۱۹ تومانی طلا به ۳۰۵.۴۴۰ تومان

در ۲۱ مردادماه ۹۷ رسیده است که طی این مدت با رشد ۱۵۸.۸۰ درصد مواجه بوده است.

 

 

 

اما بررسی قیمت های بازار طی ۶ ماه گذشته نشان از رشد نرخ طلای ۱۸ عیار طی این مدت دارد به گونه ای که در ۲۵ مردادماه ۹۶ قیمت طلای ۱۸ عیار، ۱۴۹.۶۴۷ تومان بوده و این رقم در بیستم مردادماه ۹۷ به قیمت ۲۹۲.۵۱۰ تومان رسید و این به معنای این است که  با  ۱۴۲.۸۶۸ تومان رشد همراه شده است.

 

 

 

همچنین بررسی سه ماهه نرخ طلای ۱۸ عیار نشان از ۱۰۸.۵۸ تومان افزایش قیمت داشته و از ۱۸۳.۹۳۰ تومان در ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۷ به قیمت ۲۹۲.۵۱۰ تومان در تاریخ ۲۱ مرداد ۹۷ رسید.

 

 

اما عملکرد ۱۵ روزه این بازار حاکی از این است که طی این دو هفته بازار با نوسان و افت و خیز قیمت همراه بوده و در هفته اخیر نیز سیر نزولی داشته است، براساس این بررسی قیمت طلای ۱۸ عیار از  ۳۲۸.۷۵۰ تومان در هشتم مردادماه جاری به قیمت ۲۹۲.۵۱۰ تومان در ۲۱ مرداد ۹۷ رسید و افت ۳۶.۲۴ تومانی داشته است.

 

  •