کدخبر: ۲۳۴۵۱۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اجرای طرح تشویقی مالکان برای کاهش قیمت اجاره بها

اجرای طرح تشویقی مالکان برای کاهش قیمت اجاره بها

اقتصاد نیوز:پورحاجت از اجرای طرح دو فوریتی وزارت راه و شهرسازی برای بهبود بازار اجاره خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح مالکان برای کاهش قیمت اجاره تشویق می‌شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه بازار اجاره مسکن همسو با بازار خرید و فروش دچار نوسان قیمتی شده است، اظهار کرد: وضعیت بازار کنونی اجاره بسیار دشوارتر از سال گذشته بود و در این بین مستأجران لطمه بسیاری دیده‌اند.

پورحاجت از طرح دو فوریتی وزارت راه و شهرسازی برای بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن خبر داد و گفت: دولت طرح دو فوریتی را آماده و به مجلس ارائه کرده است که با اجرایی کردن آن می‌توانیم به بهبود بازار اجاره امیدوار باشیم.

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور تأکید کرد: اجرای طرح‌های تشویقی برای مالکان مانند عدم پرداخت مالیات موجب می‌شود که نرخ اجاره در برخی از مناطق کاهش یابد.

وی تأکید کرد: در اجرای این طرح دولت باید کاملاً برنامه‌ریزی شده و با دقت عمل کند، زیرا شرایط کنونی بازار اجاره متفاوت از سال‌های گذشته است.

مشاهدات میدانی خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، حاکی از آن است که هم اکنون میانگین قیمت اجاره در هر متر مربع از یک میلیون تومان به 3 میلیون تومان رسیده است و این خود برای بسیاری از مستأجران دشواری‎هایی به وجود آورده است؛ همچنین قیمت متوسط هر متر مربع آپارتمان در  منطقه یک با رشد 27 درصدی به 15 میلیون و 43 هزار تومان رسیده و متوسط قیمت هر متر مربع در مناطق جنوب تهران (مناطق 15 تا 20) به 3 میلیون و  632 هزار تومان رسیده است.