کدخبر: ۲۳۴۸۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازار مسکن پایتخت راکد می‌شود+جدول قیمت مناطق تهران

اقتصادنیوز : داده‌های سامانه اطلاعات بازار املاک ایران حاکی از ادامه روند ریزش معاملات مسکن در ماه میانی تابستان و کاهش فاصله فاز بازار مسکن با «رکود» است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، افت آمار معاملات ماهانه مسکن که از خرداد تحت‌تاثیر جهش قیمت مسکن آغاز شد و در تیر ماه نیز ادامه یافت، برای سومین ماه پیاپی در مرداد ماه نیز به وقوع پیوسته است. این گزاره را داده‌های سامانه اطلاعات بازار املاک ایرانتایید می‌کند. طبق اطلاعات این سامانه در ۲۵ روز نخست سپری شده از مرداد ماه حدود ۸ هزار و ۵۲۰ فقره معامله مسکن در شهر تهران انجام و ثبت شده است.

 با این حال از آنجا که از یک طرف معاملات روزهای پایانی ماه گذشته هنوز ثبت نشده و از طرفی تعدادی از معاملات هفته‌های اول مرداد نیز با تاخیر توسط مشاوران املاک ثبت می‌شود، معمولا داده‌های این سامانه حدود ۲۰۰۰ فقره از واقعیت آنچه که در بازار رخ داده، عقب است. اما حتی با لحاظ این تعدیل و مبنا قرار دادن وقوع بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ فقره خرید و فروش مسکن در مرداد ماه، این نرخ بازهم نسبت به آنچه در تیر ماه از طریق همین سامانه ثبت و اعلام شد، کاهشی است.

به این ترتیب می‌توان گفت معاملات مسکن در ماه میانی تابستان که علی‌القاعده باید پررونق‌ترین زمان برای بازار مسکن باشد، با ریزش نسبت به تیر ماه روبه‌رو شده است.

07-03