کدخبر: ۲۳۹۷۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات تخصیص دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان

اقتصادنیوز: سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: دو هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با همکاری بانک صادرات ایران، با کارمزد چهار درصد در قالب وام پنج میلیون تومانی، نیمه دوم امسال به بازنشستگان پرداخت می شود.

به گزارش اقتصادنیوز محمدرضا افشار روز جمعه در گفت و گو با  ایرنا افزود: این تسهیلات در 12 مرحله به 400 هزار نفر از بازنشستگان کشوری پرداخت می شود و مدت بازپرداخت وام ضروری 36 ماهه است. 

وی ادامه داد: ثبت نام اینترنتی وام ضروری پنج میلیون تومانی بازنشستگان کشوری، از اول شهریور همزمان با هفته دولت به مدت یک ماه (تا 31 شهریور) در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir آغاز شده است که در صورت افزایش تعداد متقاضیان نسبت به تعداد تسهیلات ارائه شده، پرداخت وام به صورت قرعه کشی انجام خواهد شد. 

سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تاکنون 197 هزار و 993 نفر از بازنشستگان و موظفان صندوق بازنشستگی کشوری، درخواست خود را در این سامانه ثبت کرده اند.

افشار اعلام کرد: بر اساس گزارش شرکت طراحی و مهندسی وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری، از این تعداد بیشترین آمار ثبت درخواست وام ضروری، مربوط به استان های تهران با 31 هزار و 109 نفر، فارس با 15 هزار و 375 نفر، اصفهان با 14 هزار و 383 نفر، خراسان رضوی با 13 هزار و 953 نفر و گیلان با 11 هزار و 591 نفر است. 

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: استان های خراسان شمالی با هزار و 415 نفر، قم با هزار و 707 نفر، هرمزگان با هزار و 795 نفر، چهار محال و بختیاری با هزار و 946 نفر و ایلام با 2 هزار و 83 نفر کمترین آمار ثبت نام وام ضروری را به خود اختصاص دادند.

میزان وام ضروری بازنشستگان از شهریور ماه امسال از چهار میلیون تومان به پنج میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

صندوق بازنشستگی کشور دومین بنگاه بزرگ کشوری است که یک میلیون و 400 هزار بازنشسته را تحت پوشش دارد و 56 درصد از این افراد، بازنشسته آموزش و پرورش هستند.