کدخبر: ۲۴۰۲۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آغاز واریز مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان

مشاور مدیرعامل تأمین اجتماعی خبر داد

آغاز واریز مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان

اقتصادنیوز: مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی از آغاز واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین بازنشستگان این سازمان از امروز (یکشنبه) خبر داد و گفت: این مبلغ تا ۱۰روز آینده به همه بازنشستگان پرداخت می شود.

به گزارش اقتصادنیوز امیرعباس تقی پور روز یکشنبه در گفت و گو با  ایرنا افزود: این ما به التفاوت مربوط به افزایش حقوق فروردین برای سایر سطوح است چون مستمری بگیران حداقل بگیر پیش از این، مابه التفاوت حقوق فروردین خود را دریافت کرده اند.

وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی از ابتدای سال جاری تاکنون تعهدات خود را نسبت به حداقل بگیران کامل کرده که با پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران در دیگر سطوح، این تعهدات نیز تکمیل می شود.

تقی پور با اشاره به اینکه تنها مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین بازنشستگان و مستمری بگیران باقیمانده بود، ادامه داد: با تامین اعتبار 300 میلیارد تومانی از امروز فرایند واریز مابه التفاوت حقوق فروردین آغاز شده است و تا 10 روز آینده پرداخت آن به اتمام می رسد.

وی خاطرنشان کرد: زمان واریز حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس حروف الفبا است اما برای پرداخت این مابه التفاوت عکس آن عمل می شود و کسانی که در روزهای پایانی هر ماه حقوق خود را دریافت می کردند در پرداخت مابه التفاوت به عنوان نفر اول، را دریافت خواهند کرد. باید گفت که اولویت پرداخت با کسانی است که دیرتر حقوق خود را دریافت می کنند.

سازمان تامین اجتماعی با حدود 42 میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر، 18 نوع خدمت بیمه ای و درمانی به افراد زیرپوشش ارائه می دهد. در مجموع سه میلیون نفر از این افراد مستمری بگیر و بازنشسته هستند که با تعداد افراد تحت تکفل مجموع آنها به پنج میلیون نفر می رسد.

این سازمان دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است و 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند. 

بخش بیمه ای تامین اجتماعی دارای 480 شعبه در سراسر کشور است و خدمات بیمه ای این سازمان از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می شود. همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان تر مردم به خدمات تامین اجتماعی، شعب اقماری و کارگزاری های این سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب، مشغول فعالیت هستند.