کدخبر: ۲۴۱۶۵۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کنترل و حفظ ثبات در بازار نفت، موضوع تماس تلفنی ترامپ و پادشاه عربستان

کنترل و حفظ ثبات در بازار نفت، موضوع تماس تلفنی ترامپ و پادشاه عربستان

اقتصاد نیوز: رسانه های سعودی گزارش دادند، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در تماس تلفنی با پادشاه عربستان با وی در مورد تلاش های انجام شده برای حفظ ثبات در بازار نفت و روند رشد اقتصاد جهانی گفت وگو کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ رسانه های سعودی گزارش دادند، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در تماس تلفنی با پادشاه عربستان با وی در مورد تلاش های انجام شده برای حفظ ثبات در بازار نفت و روند رشد اقتصاد جهانی گفت وگو کرده است.

این تماس چند روز پس از آن انجام می گیرد که رئیس جمهوری آمریکا از اوپک به دلیل قیمت های بالای نفت انتقاد کرد و مجددا خواستار افزایش تولید نفت این سازمان به منظور کاهش قیمت ها در آستانه انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر شد.

ترامپ هفته گذشته در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت، اعضای اوپک «مثل همیشه دارند بقیه دنیا را گول می زنند.»

وی افزود: «ما به خاطر هیچ و پوچ از بسیاری از این کشورها حمایت می کنیم ولی آنها با بالا بردن قیمت نفت از ما سوء استفاده می کنند. این خوب نیست. ما از آنها می خواهیم تا جلوی افزایش قیمت ها را بگیرند. ما از آنها می خواهیم که شروع به پایین آوردن قیمت ها کنند.»

کاخ سفید در بیانیه ای بدون اشاره به جزئیات بیشتر اعلام کرد، رهبران دو کشور در این مکالمه تلفنی «در مورد مسائل منطقه ای» گفت وگو کرده اند.

انتظار می رود عربستان به منظور جبران کمبود نفت ایران در بازار، نفت بیشتری به بازار تزریق کند. دو منبع آگاه از سیاست اوپک گفتند، عربستان و دیگر تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک افزایش احتمالی حدودا 500 هزار بشکه ای تولید را مورد بحث قرار داده اند.