نشریه هنگ کنگی درباره تحریم نفتی آمریکا علیه ایران هشدار داد

کدخبر: 242142
اقتصاد نیوز: یک نشریه هنگ کنگی هشدار داد تحریم نفتی آمریکا علیه ایران از ماه آینده میلادی تهدیدی برای اقتصادهای آسیا و کل جهان است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا 'ساوت چاینا' روز سه شنبه نوشت: این مشکلی است که واشنگتن در حال ایجاد کردن آن برای کشورهای مختلف آسیایی از جمله چین و حتی اقتصادهای دیگر دنیا است.

گزارش ادامه می دهد در زمان حاضر بسیاری از شرکت های نفتی بخصوص در آسیا و چین اعلام کرده اند که بی توجه به تحریم های آمریکا به خریدهای نفتی ادامه خواهند داد اما مسلما تحریم می تواند ضرری برای همه در سراسر دنیا باشد.

ساوت چاینا می نویسد بسیاری از کشورها نیز در حال ارزیابی راه هایی برای گریز از تحریم ها هستند و بخصوص می کوشند تا روش های مختلف پرداختی را بدون در نظرگرفتن دلار پیدا کنند تا از تحریم ها مصون بمانند.

نشریه هنگ کنگی تصریح می کند که چین در این میان راه های مختلفی برای عبور از تحریم ها دارد و شرکت های نفتی می توانند معاملات با ایران را با یوان ارز ملی این کشور انجام دهند و دیگر این معاملات ربطی به تحریم ها نخواهد داشت.

ساوت چاینا نوشت: پکن پیشتر نیز دو نهاد مهم انرژی و بانکی شامل شرکت نفتی 'جوهای جنرونگ' و بانک 'کونلون' را به معاملات با ایران اختصاص داده است.

این نشریه پیش بینی کرده است با راهکارهای مختلفی که پکن دنبال می کند می تواند روزانه بدون آنکه از ناحیه تحریم ها آسیب ببیند 500 هزار بشکه نفت از ایران وارد کند.

روزنامه البته به این اشاره کرده است که دولت 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا با دولت 'باراک اوباما' تفاوت های زیادی دارد و سختگیری های بیشتری به خرج می دهد و برای همین شرکت هایی که از ایران نفت می خرند باید مراقب تحریم ها باشند.

گزارش حاکی است جهان البته در سال 2019 میلادی در زمینه انرژی با چالش بیشتری روبرو خواهد شد و کمبود بین 3 تا 3 میلیون و 500 هزار بشکه نفت در بازار بخوبی مشاهده خواهد شد و برای همین تحریم ها علیه ایران می تواند اقتصادهای جهان را با مشکلات زیادتری روبرو کند.

این روزنامه اضافه می کند در آن شرایط حتی آمریکا، روسیه و عربستان نمی توانند مشکل را با تولید بیشتر برطرف کنند و توان آن را هم نخواهند داشت و بشکه نفت 80 دلاری به بالای 100 دلار خواهد رسید و اقتصادهای آسیایی از جمله وارد کنندگان بزرگی چون اندونزی، چین و هند چالش های بی سابقه ای پیش رو خواهند داشت.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما