500 بازرگان نخست وزیر ژاپن را در سفر به چین همراهی می کنند

کدخبر: 246597
اقتصادنیوز: 500 نفر از صاحبان موسسات بزرگ، دست اندرکاران امور اقتصادی و روسای شرکت های بزرگ تجاری، 'شینزو‌ آبه' نخست وزیر ژاپن را در سفر این هفته وی به چین همراهی می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا شبکه خبری 'ان اچ کی' روز سه شنبه گزارش کرد از آنجا که این سفر در بحبوحه جنگ تجاری چین و آمریکا انجام می شود، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است و بسیاری آن را نوعی چرخش در سیاست های دو کشور برای نزدیک شدن به هم برای مهار واشنگتن می دانند.

 

روابط دو کشور پس از منازعات فزاینده از سال 2012 میلادی بر سر جزایر دیائویو در دریای شرقی متشنج شد و این امید وجود دارد که در جریان دیدار 3 روزه آبه از چین که از روز پنجشنبه شروع می شود، طرفین بتوانند برسر حل و فصل اختلافات به توافقاتی دست یافته و همکاری های تجاری را نیز افزایش دهند.

 

چین بزرگترین شریک تجاری ژاپن محسوب می شود و وقتی آمریکا تصمیم گرفت روی 250 میلیارد دلار از کالاهای چینی وارداتی تعرفه وضع کند، پکن هم متقابلا روی 110 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا تعرفه اعمال کرد.

گزارش شده است که موضوعات مرتبط با همکاری های تجاری، توافقنامه سوآپ ارزی، منازعات دریای شرقی و همچنین مساله شبه جزیره کره از مهمترین موضوعات مورد گفت و گوی طرفین خواهد بود.

این اولین بار در هفت سال گذشته است که یک نخست وزیر از ژاپن رسما از چین دیدار می کند او در پکن با 'شی جین پینگ' رییس جمهوری و 'لی کچیانگ' نخست وزیر چین دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما