کدخبر: ۲۴۶۶۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گران‌فروشی در آپارتمان‌های لوکس تهران+جدول قیمت

اقتصادنیوز : در حالی که تب معاملات مکرر در بازار مسکن تا حدی فروکش کرده، فایل‌های قرمزپوش در بازار آپارتمان‌های لوکس‌متراژ در روزهای اخیر افزایش یافته است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، آپارتمان‌ها با مساحت بیش از ۲۰۰ مترمربع در بازار مسکن طی روزهای اخیر اغلب با قیمت‌هایی فراتر از بهای آخرین معاملات انجام شده در منطقه عرضه شده است. اغلب این آپارتمان‌ها به بهای ۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از قیمت‌های عرف محله‌های مختلف شهر برای فروش فایل شده و این در حالی است که تقاضای خرید در بازار مسکن طی هفته‌های اخیر به پایین‌ترین حد خود از ابتدای امسال تاکنون رسیده است. با این حال به نظر می‌رسد سازندگان و مالکان عرضه‌کننده آپارتمان‌های لوکس‌متراژ در تلاش هستند تب قیمتی این گروه از املاک را بالا نگه دارند تا با پایان یافتن ماه صفر و نزدیک شدن به ایام شب عید (بهمن و اسفند) که دومین فصل رونق بازار مسکن در هر سال پس از تابستان محسوب می‌شود، بتوانند واحدهای خود را به فروش برسانند.

معدود آپارتمان‌هایی که با قیمت‌های مناسب و قابل قبول در گروه لوکس‌متراژها عرضه شده‌اند نیز متعلق به سازندگانی است که قیمت پایه را اعلام کرده‌اند. این افراد تنها طبقه اول ساختمان را به قیمت اعلامی می‌فروشند و بابت هر طبقه بالاتر ۳ درصد بر قیمت پایه می‌افزایند. آپارتمان‌های لوکس‌متراژ عمدتا در دو منطقه یک و سه تهران واقع شده‌اند؛ چراکه تمرکز تقاضای این گروه از آپارتمان‌ها در همین مناطق است. با این حال تعداد اندکی فایل لوکس‌متراژ در سایر مناطق شهر همچون دو، پنج و شش عرضه شده است.

اغلب آپارتمان‌هایی که قیمت اعلامی آنها از دید موتورهای جست‌وجوی املاک «قرمز» و بیشتر از قیمت مورد انتظار است، از امکاناتی همچون روف گاردن، لابی، کارواش، سالن ورزشی، چند پارکینگ و سقف مرتفع برخوردارند. با این حال در تب چند درجه قیمتی بازار مسکن، برخی از مالکان آپارتمان‌های لوکس متراژ که از حداقل امکانات لوکس برخوردارند نیز بهای پیشنهادی خود را به پیروی از املاک لوکس و فول امکانات تعیین کرده‌اند. به‌عنوان مثال آپارتمان تازه‌ساز ۲۶۰ مترمربعی در جمال‌آباد نیاوران در حالی به قیمت مترمربعی ۲۹ میلیون تومان عرضه شده که فاقد اغلب امکانات لوکس نظیر کارواش و سالن ورزشی است و انتظار می‌رود بر این اساس بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شود.

 

07-03