کدخبر: ۲۴۸۱۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گرانی موبایل بازار تعمیرکاران موبایل را گرم کرد

اقتصادنیوز: ​رئیس اتحادیه خدمات کامپیوتری و موبایل زنجان گفت: با افزایش قیمت موبایل، تقاضا برای تعمیرات گوشی موبایل افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ فضایل رستمی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش قیمت دلار از جمله دلایلی بود که از ابتدای امسال شاهد افزایش بی‌رویه و چشم‌گیر قیمت گوشی موبایل در بازار بودیم علاوه‌بر آن با کاهش وارداتی که در بازار گوشی اعلام شد، قیمت‌ها رشد ناگهانی داشتند.

این مسئول ادامه داد: به تبع افزایش قیمت، تقاضا برای خرید گوشی موبایل افزایش یافت و فعالیت این حوزه در استان زنجان امسال بدترین سال را در میان سال‌های کاری خود تجربه می‌کنند و گردش مالی این بخش به شدت کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت در بازار اتفاق افتاده، افزود: در تابستان افزایش 3 تا 4 برابری قیمت در بازار گوشی موبایل نسبت به ابتدای سال اتفاق افتاد که پس از مدتی شاهد کاهش قیمت بودیم ولی این کاهش قیمت‌ها به میزانی نبود که بتواند افزایش اتفاق افتاده را جبران کند.

رستمی‌راد با اشاره به دیگر دلایل بالا ماندن قیمت‌ها، تصریح کرد: بسیاری از افراد در زمانی که قیمت دلار قریب به 18 هزار تا 20 هزار تومان بود، خرید انجام دادند که حال با کاهش قیمت دلار ه حدود 13 هزار تومان امکان عرضه به قیمت پایین را با توجه به زیان موجود، ندارند که این مهم خود یکی از دلایل عدم کاهش مطلوب در قیمت گوشی موبایل بوده است.

رئیس اتحادیه خدمات کامپیوتر و موبایل زنجان با اشاره به وضعیت تعمیرات گوشی موبایل، خاطرنشان کرد: با افزایش قیمت گوشی موبایل تعمیرات گوشی افزایش چشم‌گیری داشت؛ چرا که مردم با توجه به شرایط اقتصادی موجود جامعه توان چندانی برای تعویض گوشی موبایل خود ندارند و ترجیح می‌دهند که با هزینه‌کرد کمتری گوشی موبایل خود را تعمیر و نگهداری کنند.

وی با بیان این‌که اساسا گوشی‌های تلفن همراه را نمی‌توان احتکار کرد، گفت: ماهیت تکنولوژی و به تبع آن گوشی‌های تلفن همراه به این شکل است که به طور مداوم در حال ارتقاء و به‌روزرسانی هستند و روز به روز مدل‌های جدیدتر هر برند وارد بازار می‌شود که همین خاصیت باعث می‌شود تا نتوان موبایل‌ها را برای مدت طولانی در انبارها نگهداری کرد.