کدخبر: ۲۵۱۶۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آخرین وضعیت قیمت میوه و سبزیجات در بازار + قیمت‌ها

آخرین وضعیت قیمت میوه و سبزیجات در بازار + قیمت‌ها

اقتصاد نیوز: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: گوجه گلخانه‌ای افزایش قیمت داشته و به ۱۱ هزار تومان رسیده است اما قیمت گوجه فرنگی معمولی بین ۳هزار تا ۵هزار و ۵۰۰ تومان در نوسان است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایلنا؛ اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در خصوص افزایش قیمت گوجه در بازار اظهار کرد: افزایش قیمت مربوط به گوجه گلخانه‌ای است و قیمت آن در بالاترین قیمت به 11 هزار تومان رسیده است. باید این دو گوجه را که در نوع و فضای کاشت با هم متفاوت است تفکیک کنیم. قیمت گوجه فرنگی معمولی 3هزار تا 5هزار و 500 تومان است و با اینکه قیمت آن هم بالا است اما موضوع افزایش قیمت مربوط به گوجه گلخانه‌ای است.

وی افزود: افزایش قیمت گوجه گلخانه‌ای به خاطر صادرات است اما گوجه معمولی به خاطر سرمای هوا است که هر سال به صورت مقطعی این افزایش قیمت به خاطر افزایش دما به وجود می‌آید و کاملا طبیعی است. مابین فصل گوجه‌های مناطق اطراف تهران و مناطق گرمسیری و جنوب یک وقفه‌ای هر سال وجود دارد که باعث افزایش قیمت گوجه نو می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در رابطه با قیمت مرکبات در بازار خاطرنشان کرد: امسال مرکبات بازار خوبی داشت و مشکلی در تامین بازار در زمینه میوه نداریم و قیمت آن هم افزایش نداشته است. امیدواریم به همین روال هم ادامه داشته باشد.

کارگر در رابطه با قیمت سیب زمینی و افزایش قیمت خیار عنوان کرد: در زمینه سیب زمینی هم در زمان صادرات افزایش قیمت داشتیم اما در حال حاضر به تعادل قیمت رسیده است و قیمت آن از 1500 تومان تا 3 هزار تومان است. قیمت خیار گلخانه‌ای هم در هفته‌ای که گذشت افزایش قیمت داشت چرا که خیار معمولی در فصل سرد کمتر کشت می‌شود و با افزایش تقاضا برای خیار گلخانه‌ای قیمت آن افزایش می‌یابد.

قیمت دیگر اقلام میوه و سبزی به شرح زیر است:

1