کدخبر: ۲۵۴۴۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رونمایی از اولین طرح‌های شاسی بلند جدید مازراتی  +عکس

رونمایی از اولین طرح‌های شاسی بلند جدید مازراتی +عکس

اقتصادنیوز: پس از فروش ناموفق شاسی بلند قبلی مازراتی این شرکت در حال طراحی یک شاسی بلند کوچک‌تر است. Karif نام احتمالی این خودرو خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شریان نیوز،تقریبا سه سال پیش، مازراتی با رونمایی Levante برای اولین بار وارد دنیای شاسی بلندهاشد. این شرکت ایتالیایی با تولید اولین شاسی بلند خود جوابی به پورشه کاین، مرسدس بنز GLE duo، بی‌ام‌و X5 و X6 داد. البته باید گفت که فروش محصول شاسی بلند این خودرو بر طبق انتظارات پیش نرفت.

 

 

در حالی که رقبای اصلی آن، شاسی بلندهای کوچک‌تر را برای نیازهای مشتریان خود طراحی و تولید می‌کردند، مازراتی این کار را انجام نمی‌داد. البته چنین مدلی قبلاطراحی شده است.این طراحی نه فقط توسط سازنده خودرو، بلکه توسط طراح رندر، ویتو پوسیدنته، انجام شده است.

اولین طرح‌های شاسی بلند جدید مازراتی رونمایی شدند +تصاویر

اولین طرح‌های شاسی بلند جدید مازراتی رونمایی شدند +تصاویر

نامی که فعلا بر روی خودروی طراحی شده گذاشته اند Karif است. Karif، دارای یک طراحی بیرونی بسیارپویا است. در جلوی این خودرو، لوگوی شرکت مازراتی خودنمایی می‌کند که توسط چند عدد لامپ‌ مه شکن همراهی می‌شود. همه این‌ها زیر چراغ‌های باریک هدلایت قرار دارند. طراحی جلو پنجره آن جسورانه وتهاجمی است. کاپوت جذاب، گلگیر‌ پهن، طراحی پیچ در پیچ عقب خودرو و چرخ‌های بزرگ همگی از ویژگی‌های ظاهری این خودروی طراحی شده هستند.

اولین طرح‌های شاسی بلند جدید مازراتی رونمایی شدند +تصاویر

اولین طرح‌های شاسی بلند جدید مازراتی رونمایی شدند +تصاویر

یک کراس‌اور فشرده توسط مازراتی بخش گسترده‌تری از بازار را نسبت به یک شاسی بلند بزرگ خواهد گرفت. مازراتی این کار را در رقابت با مدل‌های مرسدس بنز GLC و GLC کوپه، BMW X3 و X4 و پورشه ماکان انجام خواهد داد. این که آیا این طراحی جدید توانایی متقاعد کردن خریداران را دارد یا خیر، یک داستان متفاوت است، اما با توجه به این که مصرف کنندگان هنوز هم به دام شاسی بلندها می‌افتند اگر مازراتی این خودروی طراحی شده را به تولید برساند، شگفت زده نخواهیم شد. به خصوص وقتی که شرکت آلفا رومو در حال حاضر Stelvio را در بازار دارد. این خودرو آلفا رومو می‌تواند از یک مازراتی شاسی بلند کوچک‌تر حمایت کند.