کدخبر: ۲۵۵۹۹۵ لینک کوتاه

میزان استعلامات وزارت اقتصاد چقدر است؟

اقتصادنیوز: وزیر اقتصاد یازده درصد از استعلامات کشور توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی صادر می‌شود، گفت: از مجموع مجوز‌هایی که از سوی وزارت اقتصاد صادر می‌شود، ۷۹ درصد آن مربوط به سازمان امور مالیاتی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، فرهاد دژپسند اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید حداکثر همکاری را با هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار در جهت ارائه خدمات مطلوب تر و سریع تر به مردم داشته باشند.

وی با بیان اینکه یازده درصد از استعلامات کشور توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی صادر می‌شود، تصریح کرد: از مجموع مجوز‌هایی که از سوی وزارت اقتصاد صادر می‌شود، ۷۹ درصد آن مربوط به سازمان امور مالیاتی است.

وزیر اقتصاد ابراز کرد: در حوزه مالیاتی، اصل بر این است که شرایط لازم برای فعالیت فعالان اقتصادی تسهیل شود همچنین باید زمینه برای ورود مودیان "غیر خوش حساب" نیز فراهم گردد.

در بیست و چهارمین جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار، میزان اجرای مصوبه بیست و دومین جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار از سوی سازمان امور مالیاتی کشور و سایر مراجع مذکور در مصوبه راجع به تسهیل فرآیند پرداخت مالیات نقل و انتقال قطعی املاک، اصلاحات مورد نیاز در بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی راجع به مالیات علی الحساب ۴ درصد از واردات، میزان اجرای دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی (وقت) پیرامون سرویس‌های ارائه شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور برای راه اندازی پیشخوان مجوز‌های کشور و نیز نحوه تسهیل تبادل اطلاعات مربوط به دادخواست‌ها و احکام ورشکستگی مورد بررسی قرار گرفت.