ارسال پیشنهاد طرح فروش کیلویی نان به دولت

کدخبر: 256034
اقتصادنیوز: رئیس سازمان صمت استان تهران گفت: پیشنهاد اتحادیه نانوایان این بود که مبنای فروش از هر عدد نان به هر کیلو نان تغییر پیدا کند و قیمت آن متناسب با افزایش قیمت‌ها و هزینه‌ها صورت بگیرد که هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف‌کننده قابل قبول باشد. این پیشنهاد برای تصمیم‌گیری نهایی به دولت ارسال شده است.

به گزارش اقتصادنیوز یدالله صادقی در گفت‌وگو با  ایلنا در مورد جریمه شدن کارخانه‌های تولید لبنیات و احتمال ادامه گرانفروشی‌ها، اظهار داشت: اکنون دیگر این مساله حل شده است و مشکل خاصی وجود ندارد، تولیدکنندگان به دنبال این نیستند که قانون را اجرا نکنند آنها کاملا در مقابل قانون متواضع و همکاری می‌کنند.

رئیس سازمان صمت استان تهران ادامه داد: در دوم مردادماه ستاد تنظیم بازار قیمت شیر را 1750 تومان اعلام کرد که مورد اعتراض وزارت جهاد کشاورزی و دامداران قرار گرفت بر همین اساس هیچ دامداری با این قیمت شیر تحویل نمی‌داد در نهایت تولیدکننده نمی‌توانست به این قیمت تولید داشته باشد بر همین اساس اصلاح این قیمت در دستور کار قرار گرفت ولی مدتی در ستاد تنظیم بازار طول کشید که مصوب شود، در نهایت هفته گذشته با توافق وزارت جهاد و اتحادیه دامداران مقرر شد که شیر به قیمت 2 هزار تومان فروخته شود.

 وی ادامه داد: با اتمام محصولات موجود در بازار محصولات جدید با قیمت تعدیل شده فروخته خواهد شد. بازرسان ما  با مراجعه به کارخانجات تائید کردند که در برچسب‌گذاری قیمت محصولات جدید این تعدیل در  حال انجام است و در 48 ساعت آینده که محصولات جدید به بازار بیاید ما شاهد کاهش قیمت خواهیم بود. که از 9 درصد تا 13 درصد کاهش قیمت را شاهد خواهیم بود.

صادقی در خصوص قیمت نان گفت: در حال حاضر هیچ بحثی برای افزایش قیمت مطرح نشده در بحث فروش کیلویی که از سوی اتحادیه پیشنهاد شده ما نیز پیشنهاد خود را به دبیرخانه گروه آرد و نان کشور دادیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد اتحادیه این بود که مبنای فروش از هر عدد نان به هر کیلو نان تغییر پیدا کند و قیمت آن متناسب با افزایش قیمت‌ها و هزینه‌ها صورت بگیرد که هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف‌کننده قابل قبول باشد.

صادقی افزود: ما نیز موافق فروختن کیلویی نان هستیم اما در نهایت پیشنهاد ما که مورد قبول اتحادیه نیز است برای تصمیم‌گیری نهایی به دولت ارسال شده است.

 

تیتر یک
  • نوسان قیمت هزینه وام مسکن چقدر است؟

    هزینه وام مسکن طی روزهای اخیر تقریبا هیچ تغییری نداشته و نرخ سود وام در ۲۰.۵ درصد ثابت مانده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما