کدخبر: ۲۵۶۷۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حل بخشی از مشکلات اقتصادی با مشاغل خانگی

اقتصادنیوز : مشاغل خانگی می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند/با تمام توان و ظرفیت مدیریت تعاون کار و رفاه اجتماعی در خدمت کارآفرینان هستیممدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشهد گفت: تقویت و توسعه مشاغل خانگی می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصادی را برطرف کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان  ، حسن سروری مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشهد صبح یکشنبه در بازدید از یکی از شرکت‌های تعاون فعال در مشهد گفت: اعتقاد داریم تقویت و توسعه مشاغل خانگی و ترویج فرهنگ کار جمعی در قالب شرکت‌های تعاونی می‌تواند بخش زیادی از مسائل اقتصاد کشور را برطرف کند وتوانمند سازی زنان و هدایت آنان به سمت مشاغل خانگی بدون شک به موازات کمک به معیشت خانواده موجب رونق اشتغال می‌شود بدون اینکه خدشه‌ای به بنیان خانواده وارد کند.

وی تصریح کرد:در شرایط اقتصادی فعلی نیازمند تغییر نگاه و تحول نگرش‌ها به مقوله " کار " هستیم و جوانان ما باید بدانند میهن اسلامی در حال حاضر نیازمند نوآوری، ایده پردازی و خلاقیت است.

مدیرتعاون کار و رفاه اجتماعی مشهد گفت:فرهنگ و مفهوم کار باید از حقوق بگیری و پشت میز نشینی به سمت و سوی کارآفرینی تغییر کند و صاحبان سبک و تفکر خلاق می‌توانند با تکیه بر دانش روز، شناخت نیاز‌های بازار کار و توجه به هنجار‌ها و آداب و سنن منطقه نقشی بزرگ در خلق فرصت‌های شغلی جدید و پایدار ایفا کنند.

سروری افزود:قوانین حمایتی زیادی از جمله قانون بهبود فضای کسب و کار، قانون ساماندهی مشاغل خانگی، کسب مجوز پشتیبان مشاغل خانگی وجود دارد که می‌تواند بستر‌های مناسبی را جهت فعالیت کارآفرینان خوش فکر و صاحب سبک فراهم آورد.

وی تصریح کرد: با تمام توان و ظرفیت مدیریت تعاون کار و رفاه اجتماعی مشهد در خدمت کارآفرینان هستیم و آمادگی داریم به منظور کمک به آنان در راستای خلق فرصت‌های شغلی جدید مساعدت و همکاری کنیم.