کدخبر: ۲۵۷۰۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال زیر قیمت کارشناسی

واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال زیر قیمت کارشناسی

نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: سازمان خصوصی‌سازی با فشار دستگاه‌های نظارتی و نمایندگان مجبور شد بپذیرد که خریدار آلومینیوم المهدی و هرمزال تخلفاتی داشته و حق و حقوق دولت را پرداخت نکرده و قرارداد را فسخ کرد.

تسنیم ، احمد مرادی با اشاره به فسخ قرارداد آلومینیوم المهدی و هرمزال گفت: سازمان خصوصی‌سازی با فشار دستگاه‌های نظارتی و نمایندگان مجبور شد بپذیرد که خریدار آلومینیوم المهدی و هرمزال تخلفاتی داشته و حق و حقوق دولت را پرداخت نکرده و قرارداد را فسخ کرد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس با بیان اینکه آخرین خبرها بیانگر این است که 2دو نفر از سوی سازمان خصوصی‌سازی در مجتمع آلومینیوم المهدی مستقر شده‌اند، افزود: با وجود این موضوع متاسفانه هنوز شبانه شمش از کشور خارج می‌شود که این کار غیرقانونی بوده و باید مانع آن شد، بنابراین سازمان خصوصی‌سازی باید 24 ساعته روی مجتمع نظارت داشته باشد و دستورات لازم را صادر کند.

واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال زیر قیمت کارشناسی

وی ادامه داد: مقرر شده مجمع نمایندگان استان هرمزگان امروز جلسه‌ای با وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره شرایط خاص دو مجتمع برگزار کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اتفاقات تلخی در سال 93 برای مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال رخ داد، اظهار داشت: مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال عملا زیر قیمت کارشناسی واگذار شد که این اتفاق نباید دوباره تکرار شود و وزیر امور اقتصادی و دارایی باید دستورات لازم را در این زمینه صادر کند

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس تصریح کرد: پیشنهاد اولیه این است که مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال به خانواده بزرگ آلومینیوم کشور واگذار کند و کارگران سهامدار آن شوند و عملا با توجه به اینکه چرخه تولید آلومینیوم به دست کارگران می‌چرخد، آنها باید صاحب اصلی آن شوند.

به گزارش خانه ملت، نماینده بندرعباس عنوان کرد خبرها حاکی از این است که دو شرکت آلومینیوم المهدی و هرمزال پیش از فسخ فروخته شده و برگزاری شتاب‌زده مزایده‌های نوبت اول،‌ دوم و سوم فقط برای سرپوش گذاشتن به این معامله پنهانی و انجام تشریفات به ظاهر قانونی است.