کدخبر: ۲۶۱۶۶۶ لینک کوتاه

مرکز تجاری ایران در سوریه کلید می‌خورد

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن ایران گفت: مرکز تجاری ایران در سوریه با حضور معاون اول رییس جمهور تا ۲ هفته آینده راه اندازی می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین پیرموذن روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل افزود: این مرکز با هدف مبادلات تجاری و اقتصادی با کشور سوریه راه اندازی و زمینه و بستر مراودات اقتصادی بین تجار ایرانی و سوری فراهم می شود.
وی بیان کرد: همچنین بزودی اولین هیات تجاری و اقتصادی استان اردبیل با هدف سرمایه گذاری به سوریه اعزام و زمینه های همکاری اقتصادی و تجاری دو طرف بررسی می شود.
پیرموذن با اشاره به اینکه سرمایه گذاری بخش خصوصی نیازمند حمایت دولت است ، افزود: سیستم بانکی باید تسهیلات سرمایه در گردش را مد نظر قرار دهد تا سرمایه گذاری بخش خصوصی افزایش یابد.
رییس اتاق بازرگانی،صنایع معادن و کشاورزی اردبیل به مصوبه مجلس در ارتباط با بخشودگی جرایم پلکانی اشاره کرد و گفت:این مصوبه از سوی بانک های عامل اعمال نمی شود و ضروری است بانک ها این مصوبه را به اجرا بگذارند.
وی حمایت دولت از بخش کشاورزی را ضروری دانست و اظهار داشت: توسعه مکانیزاسیون ،کشت گلخانه ای و گیاهان دارویی با هدف رونق تولید ،ورود به بازار خارجی و صادرات محصولات تولیدی باید در اولویت بخش کشاورزی باشد.