کدخبر: ۲۶۳۳۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دلیل تحریم نکردن نفت ونزوئلا توسط آمریکا چیست؟

دلیل تحریم نکردن نفت ونزوئلا توسط آمریکا چیست؟

اقتصاد نیوز: پالایشگاه های آمریکا گزینه های محدودی برای تامین نفت خام سنگین خود دارند و حدودیت منابع نفت سنگین باعث شده ترامپ تا حالا واردات نفت ونزوئلا را ممنوع نکرده باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ پالایشگاه های آمریکا در حال خرید نفت خام سنگین هستند و قیمت را بالاتر می برند و در همین حین دولت ترامپ آماده می‌شود اقدامات تنبیهی بیشتری بر کاراکاس پس از شروع به کار نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعمال کند. مادورو برای دور دوم پس از انتخاباتی که از نظر واشنگتن غیرقانونی بود به قدرت رسید .

مقامات دولت آمریکا با مقامات اجرایی صنعت نفت دیدار کردند تا در مورد اقدامات موجود مذاکره کنند، اقداماتی مانند تعلیق صادرات محصولات پالایش شده به ونزوئلا یا واردات نفت خام ونزوئلا به آمریکا .

پالایشگاه های گالف کوست آمریکا گزینه های محدودی برای تامین نفت خام سنگین خود دارند. علاوه بر انواع داخلی نفت خام مثل «مارس»، آنها نفت سنگین مورد نیاز خود را برای تولید بنزین از کانادا، ونزوئلا و مکزیک وارد می کنند .

این محدودیت منابع نفت سنگین باعث شده ترامپ تا حالا واردات نفت ونزوئلا را ممنوع نکرده باشد ولی این گزینه بارها روی میز قرار گرفته است .

البته ممکن است شرایط تغییر کرده باشد. دولت ترامپ گفت او رئیس پارلمان ونزوئلا را یک سیاستگذار مخالف می‌داند .

صنعت نفت به شدت مخالف چنین اقدامات افراط گرایانه ای است، به چند دلیل : یک بشکه نفت مارس در حال حاضر گرانتر از شاخص وست تگزاس اینترمدیت معامله می‌شود و این هفته 2.30 دلار طی فقط دو روز بالا رفته است . پالایشگاه ها به سادگی روزانه نیمی از میلیون‌ها بشکه ای را که سال گذشته از ونزوئلا می‌گرفتند لازم دارند. در این بین تولید نفت خام کانادا کاهش پیدا کرده تا قیمت نفت تقویت شود‌. تولید نفت مکزیک هم همچنان رو به کاهش است .

همچنین متخصصان در آمریکای لاتین نگرانند و ترامپ را نصیحت میکنند که تحریم‌های نفتی پیامدهایی برخلاف خواسته او خواهد داشت، آمریکا مستقیماً در مسائل داخلی ونزوئلا دخالت می کند .