کدخبر: ۲۶۴۸۰۵ لینک کوتاه

معاون وزیر صنعت خبرداد؛ ابطال دعوتنامه های پیش فروش خودرو

اقتصادنیوز: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ دعوتنامه های پیش فروش ارسال شده از سوی خودروسازان ابطال و با شرایط جدید ابلاغ می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس تابش» امروز (شنبه) در جلسه ویژه رسیدگی به امور مشتریان و خودروهای معوق آنان افزود: خودروسازان به اجرای ماده چهار آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مکلفند و در پیش فروش عادی باید قیمت مطابق زمان تحویل مندرج در قرارداد محاسبه شود.

تابش که مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است، ادامه داد: این قیمت در تاریخ سررسید باید مطابق تارنمای خودروساز باشد و خودروساز موظف است جریمه تاخیر به مشتریان را پرداخت کند.

«بر این اساس خودروهای پیش فروش شده که تاریخ تحویل آنها از اول شهریورماه تا سی ام دی ماه 1397 است شامل افزایش قیمت نمی شود.»

وی تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از این نیز بارها بر اجرای دقیق قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان تاکید داشته و بر این باور است هر گونه تعهدی به مردم باید بدون تفسیر و به طور دقیق و شفاف اجرا شود.

به گزارش ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در گفت و گو با ایرنا در مورد افزایش قیمت خودرو، به بند دوم مصوبه ستاد تنظیم بازار اشاره کرد و گفت: خودروسازان به تحویل خودروهای پیش فروش شده با تاریخ تحویل اول شهریور ماه تا سی‌ام دی ماه به قیمت قبل مکلفند.