گزارش یک موسسه بین المللی رصد نفتکش‌ها:

صادرات نفت ایران به حدود 1 میلیون بشکه رسیده‌است/ایران به مشتریان خود تسهیلات می‌دهد

کدخبر: 264997
اقتصادنیوز؛ شرکت پترولوجستیک که یک موسسه بین المللی رصد نفتکش‌ها است گزارش داده که صادرات نفت ایران تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا به حدود یک میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ شرکت پترولوجستیک که وظیفه اش بررسی مسیر نفتکش‌های جهانی است در جدیدیترین گزارش خود منتشر کرده است صادرات نفت ایران به دلیل سخت شدن شرایط تحریم از دسامبرکاهش پیدا کرده است و این درحالی است که احتمالا ایالات متحده آمریکا نیز بخواهد فشار بر ایران را افزایش دهد و تعداد کشورهایی که قبلا از تحریم ها معاف شده‌اند را کاهش دهد.

این شرکت تصریح کرده است صادرات نفت ایران به دلیل اعمال تحریم های نفتی به حدود 1 میلیون بشکه در روز رسیده است و احتمالا این رقم کاهش خواهد یافت.

با این حال آمریکا به مشتری های بزرگ نفت ایران مهلت داده است تا ماه می 2019 واردات نفت خام خود را از ایران کاهش دهند و واردات نفت را از این کشور متوقف کنند اما ظاهرا روندی که صادرات نفت ایران به مشتریهای بزرگش دارد بعید به بنظر می رسد که این اتفاق رخ دهد و آنها کما فی السابق نفت مورد نیاز خود را از ایران خریداری خواهند کرد.

این شرکت اضافه می کند مشتری های نفت ایران نیز به دنبال نفت جایگزین نیستند زیرا بدست آوردن مشابه نفت ایران در فواصل دورتر قرار دارد که صرفه اقتصادی برای آنها ندارد.

با اینحال ایرانی ها نیز تسهیلاتی را به مشتری های نفت خود می دهد مانند حمل نفت توسط نفتکش های داخلی که این یک مزیت برای ایران محسوب می شود و از طرف دیگر بیمه نفتکش ها نیز توسط بیمه های داخلی ایران تامین می شود که ظاهرا نشان می دهد ایران از این بابت مشکلی ندارد و می تواند تا هر زمان که مشتری ها بخواهند نفت مورد نیازشان را تامین کند.

فضای مه آلودی که در صادرات نفت ایران در خصوص نفتکشهای این کشور وجود دارد نیز مانع شده است تا نفتکشهای ایرانی شناسایی شوند و ایران نیز سعی دارد این فضای مه آلود را حفظ کند.

تیتر یک
  • اولین هفته اسفند، بورس، طلا و ارز نزولی شدند

    اقتصادنیوز: در اولین هفته اسفندماه ۱۳۹۹،‌ بازارهای دلار،‌ سکه، طلا و سهام روند نزولی را تجربه و سرمایه گذاران خود را…

از دست ندهید
بلیط هواپیما