پیش‌بینی مدیر اتاق بازرگانی آلمان-ایران:

ایتالیا به‌زودی به کانال مالی ایران و اروپا می‌پیوندد

کدخبر: 266342
اقتصادنیوز؛ «میشائیل تکووس» مدیر عامل اتاق بازگانی آلمان-ایران ضمن اطمینان بخشیدن در قبال سازوکار مالی اروپا و ایران (INSTEX) تاکید کرد که تهدید آمریکا به برهم زدن این سازوکار اغراق آمیز است. وی همچنین پیش‌بینی کرد که ایتالیا به‌زودی به این سازوکار بپیوندد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «میشائیل تکووس» مدیر عامل اتاق بازگانی آلمان- ایران در گفتگو با مجله ویرتشافتس ووخه درباره احتمال بروز خطر برای بانک های اروپایی مشارکت کننده با ساز و کار مالی اروپا-ایران اظهار داشت: شمار زیادی از بانک های اروپایی بگونه ای  در ساز و کار مالی اروپا و ایران دخیل هستند که آمریکا نمی تواند در کلیت ماجرا دخالتی داشته باشد. 

وی در ادامه افزود: آمریکا تنها در صورتی می توانست در این ساز و کار مالی مداخله کند که تنها یک بانک در آن مشارکت داشت، در نتیجه تهدیدهای آمریکا برای برهم زدن ساز و کار مالی اغراق آمیز است. 

مدیر اتاق بازرگانی آلمان-ایران در خصوص مشارکت احتمالی کشورهای دیگر اروپایی در ساز و کار مالی اروپا- ایران گفت: زمینه برای همکاری و مشارکت کشورهای اروپایی در کنار سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس در ساز و کار مالی اروپا فراهم و مهیا است.

تکووس همچنین تأکید کرد: پیش بینی من این است که ایتالیا نیز بزودی به جمع مشارکت کنندگان اروپایی خواهد پیوست. سیاستمداران آلمانی نیز در برخی اظهار نظرهای خود به این نکته اشاره کرده اند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما