کدخبر: ۲۶۶۷۵۴ لینک کوتاه

روند افزایشی تولید روزانه خودرو

اقتصادنیوز: رحمانی از افزایش تولید روزانه خودرو خبرداد و گفت: این اتفاق خبر خوبی برای مصرف کنندگان و جامعه صنعت خودرویی کشور است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع مدیران معاونت امور صنایع ضمن یادآوری شرایط خاص کشور، بر نقش اراده و خواست مدیران و مسئولین در عبور از شرایط فعلی و بهبود اوضاع تاکید کرد و گفت: با توجه به گستردگی موضوعات مطرح در  صنعت خودرو ، رفع مشکلات این بخش در سرفصل برنامه‌های وزارت صنعت قرار گرفته که با تلاش مستمر معاونت امور صنایع و دستورات مساعد ریاست محترم جمهور در این بخش، با تعیین شدن تکالیف خودروسازان برای ایفای تعهدات خود به مشتریان، موضوع به خوبی مدیریت شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این راستا تولید خودرو افزایش یافته است که خبر خوبی برای مصرف کنندگان و جامعه صنعت خودرو است.

ضرورت نظارت دفاتر تخصصی بر فرآیند انجام امور ثبت سفارشات

رحمانی با تاکید بر نظارت دفاتر تخصصی در زمینه فرآیند انجام امور ثبت سفارشات در استان‌ها و رفع مسایل موجود در این بخش گفت: شاه بیت اقدامات  وزارت صنعت، معدن و تجارت  صیانت از تولید و حفظ شرایط موجود با وجود مشکلات پیش آمده است و در این شرایط معاونت امور صنایع به دلیل گستردگی حوزه وظایف، از نقش تعیین کننده‌ای بر خوردار است.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت تامین مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های تولیدی، واقعی سازی نیاز این واحد‌ها در کلیه زمینه‌ها به ویژه در حوزه محصولات پتروشیمی ضروری است و از ابزار‌های نظارتی برای پایش وضعیت مصرف  مواد اولیه  واحد‌های تولیدی استفاده کرده و با بروز رسانی اطلاعات در سامانه بهین یاب، تثبیت فرآیند تامین مواد اولیه واحد‌های تولیدی به میزان نیاز واقعی را تضمین نمائید.

در ادامه جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت طرح تبادل در دست اجرا برای برقراری دسترسی به اطلاعات مصرف نهاده‌های انرژی واحد‌های تولیدی گفت: با در اختیار داشتن اطلاعات مرتبط با مصرف آب، برق و گاز هر واحد تولیدی، امکان پایش واقعی وضعیت عملکرد شرکت‌ها و تصمیم گیری در خصوص دسترسی واحد‌ها به مواد اولیه مهیا خواهد شد.