پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی آمریکا از وضعیت اقتصادی این کشور

کدخبر: 270737
اقتصادنیوز:«جروم پاول» رئیس بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) گفت که اقتصاد این کشور در سال 2019 با کندی رشد مواجه می شود و این بانک برای افزایش نرخ بهره عجله نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا  پاول در کمیته بانکی سنا گفت که «سیگنال های متضاد و جریان های متناقض» باعث شده است تا احتمال افزایش نرخ بهره کاهش پیدا کرده و چشم انداز اقتصادی مبهم شود.

وی افزود که رشد اقتصادی آمریکا در سال 2019 ادامه پیدا می کند اما در مقایسه با سال 2018 کُندتر خواهد بود. نگرانی از تشدید جنگ تجاری میان آمریکا و چین، کاهش رشد اقتصادی شرکای تجاری بزرگ آمریکا و نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی جزو عواملی است که موجب می شود رشد اقتصادی این کشور کُند شود. 

به گفته پاول، تعطیلی 35 روزه یک چهارم از دولت فدرال آمریکا هم باعث نگرانی درباره رشد اقتصادی این کشور شده است. قرار است پاول چهارشنبه نیز به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان نیز برود. 

بانک مرکزی آمریکا در سال 2018 چهار بار نرخ بهره را افزایش داد و انتظار می رود در سال 2019 نیز این نرخ بالاتر برود. اما به دلیل نگرانی هایی که درباره اقتصادی جهانی و تردیدهایی که در خصوص بهبود اقتصادی آمریکا وجود دارد، این بانک فعلا افزایش نرخ بهره را متوقف کرده است. 

 

تیتر یک
بیشتر
از دست ندهید
بلیط هواپیما