کدخبر: ۲۷۱۸۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
قیمت شیرینی شب عید افزایش خواهد یافت؟

قیمت شیرینی شب عید افزایش خواهد یافت؟

اقتصاد نیوز: رئیس اتحادیه قنادان تهران از آغاز توزیع شکر دولتی با قیمت ۳۰۰۰ تومان بین قنادی‌های تهران خبر داد و گفت: ما به همکارانمان توصیه کردیم تا برای شب عید به هیچ وجه افزایش قیمت نداشته باشیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ علی بهره‌مند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به توزیع شکر دولتی با قیمت 3000 تومان به قنادی‌ها و شیرینی‌پزی‌های پایتخت، اظهار کرد: با توجه به تغییرات قیمت شکر در بازار آزاد، از روز شنبه، اتحادیه قنادان، اقدام به توزیع شکر با قیمت مصوب 3000 تومانی میان قنادان کرده است.

رئیس اتحادیه صنفی قنادان تهران گفت: هم اکنون 2000 تن شکر دولتی از سوی مسئولان ذی‌ربط در اختیار ما قرار گرفته و این شکر به صورت روزانه بین واحدهای صنفی قنادی‌های تهران توزیع می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با وجود توزیع شکر دولتی، افزایش قیمت شیرینی در تهران منطقی است یا خیر خاطرنشان کرد: البته شکر تنها جزئی از مواد اولیه طبخ شیرینی است، ولی با توجه به رکود بازار و وضعیت اقتصادی مردم، به همکارانمان توصیه کردیم تا برای شب عید به هیچ وجه افزایش قیمت نداشته باشیم.

به گزارش تسنیم، نوسان قیمت شکر در هفته‌های اخیر و همچنین کمبود آن در بازار باعث بر هم خوردن تعادل قیمتی آن شده و به گفته برخی از مسئولان، شاهد افزایش 70 درصدی قیمت آن هستیم؛ این در حالی است که قیمت شکر از 3000 تومان به نزدیک 7000 تومان در برخی خرده‌فروشی‌ها هم رسیده است ولی با این وجود معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به اندازه کافی در فروشگاه های کشور شکر وجود دارد گفت: قیمت بسته های 900 گرمی شکر 4 هزار و بسته های 1 کیلویی آن 4 هزار و 200 تومان است و مردم قیمت های بالاتر از این مبالغ را به عنوان گران فروشی به 124 اطلاع دهند.