جزئیات ششمین نشست رئیس کل بانک مرکزی با اقتصاددانان

کدخبر: 271893
اقتصاد نیوز: اهمیت ثبات بازار ارز، نحوه تخصیص ارز به کالا‌های ضروری و نرخ سود سپرده‌ بانک‌ها از موضوعات مهم پیشروی عملکرد بانک مرکزی است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ ششمین نشست رئیس کل بانک مرکزی با اقتصاددانان عصر دیروز در بانک مرکزی برگزار شد.

در ششمین جلسه رئیس کل بانک مرکزی با اقتصاددانان، صاحبنظران اقتصادی از طیف‌های مختلف در آن حضور داشتند؛ در ابتدا رئیس کل اهم موضوعات و تدابیر بانک مرکزی را در یک ماهه اخیر تشریح کرد و سپس اقتصاددانان به بیان دیدگاه ها و ارائه راهکارهای تخصصی خود پرداختند.

 بیشتر بخوانید: پشت‌پرده تصمیم بانک مرکزی برای تغییر در روند سوددهی به سپرده‌ها

اساتید حاضر در جلسه پس از طرح موضوعات مختلف، بر لزوم پیشبرد الگوی واحد اقتصادی برای کامیابی هرچه بیشتر در مسائل پیش روی بانک مرکزی تاکید کردند.

اهمیت ثبات در بازار ارز، مدیریت بازار با چند نرخ ارز، نحوه تخصیص ارز به کالاهای ضروری، نرخ سود سپرده  بانک ها و ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه از موضوعاتی بود که در این نشست مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

در این جلسه نحوه تخصیص ارز به کالاهای اساسی و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه به صورت ویژه مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت و صاحبنظران نظرات خود را به صورت جداگانه در این خصوص مطرح کردند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما