شاخص به پله ۱۷۲ هزار واحدی صعود کرد

کدخبر: 274031
اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و ششمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۱۳۹۷ واحدی به پله ۱۷۲ هزار و ۵۲۲ واحدی صعود کرد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و ششمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۱۳۹۷ واحدی به پله ۱۷۲ هزار و ۵۲۲ واحدی صعود کرد.

در معاملات امروز تعداد ۴ هزار و ۸۲۹ سهم اوراق بهادار به ارزش ۲۴ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۲۰۶ در بیش از ۱۶۴ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۴۰۳ واحد، شاخص بازار اول ۷۵۸ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۴۳۰ واحد، شاخص بازار دوم ۴۰۵۳ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۷۲ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۹۰ رشد را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز نماد‌های فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت با روند نزولی و نماد‌های ملی صنایع مس ایران، سایپا، پتروشیمی شازند، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین با روند صعودی به کار خود پایان داد.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۴۱ یک واحدی به پله ۲۱۵۶ واحدی صعود کرد.

در بازار فرابورس نیز تعداد یک هزار و ۲۲۰ سهم اوراق بهادار به ارزش ۷ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۸۵۲ ریال در بیش ۹۲ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، کشت و دامدارای فکا، کشت و دام قیام اصفهان، کشت و صنعت دشت خرم دره، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی غدیر، نفت پاسارگاد با روند مثبت به کار خود پایان دادند.
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما