کدخبر: ۲۷۶۹۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آمریکا روزانه چند بشکه نفت تولید خواهد کرد؟

آمریکا روزانه چند بشکه نفت تولید خواهد کرد؟

اقتصاد نیوز: اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود تولید نفت خام آمریکا ۱.۴۳ میلیون بشکه در روز در ۲۰۱۹ افزایش یابد و به میانگین ۱۲.۳۹ میلیون بشکه برسد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود تولید نفت خام آمریکا 1.43 میلیون بشکه در روز در 2019 افزایش یابد و به میانگین 12.39 میلیون بشکه برسد که نسبت به پیش‌بینی قبلی آن مبنی بر افزایش 1.35 میلیون بشکه در روز بیشتر است . 

پیش‌بینی می‌شود تولید در 2020 ، 710 هزار بشکه در روز افزایش یابد و به 13.10 میلیون بشکه برسد که نسبت به پیش‌بینی قبلی اداره اطلاعات انرژی، افزایش کمتری دارد . 

این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند آمریکا در مسیر رسیدن به نقطه عطف 13 میلیون بشکه در روز تا پایان سه ماهه دوم 2020 قرار دارد . 

آمریکا به واسطه انقلاب شیل از عربستان سعودی و روسیه پیشی گرفته و حالا بزرگترین تولید کننده نفت جهان است . 

دکتر لیندا کاپوانو، مدیرعامل اداره اطلاعات انرژی آمریکا گفت:« رشد تگزاس و نیومکزیکو باعث رشد تولید نفت خام آمریکا می‌شود و همچنان ادامه دارد تا رکوردی جدید در تولید نفت در سه سال پیاپی آینده بوجود آورد ». 

ولی رشد تولید در ماه‌های اخیر کندتر شده که دلیل آن کاهش هزینه تولید کنندگان و کاهش طرحهای حفاری به خاطر سقوط قیمت نفت در سه ماهه چهارم 2018 است . 

هنوز شرکت‌های بزرگ اکسون موبیل و چورون در حوزه پرمین تگزاس هزینه می کنند . 

شرکت های بزرگ نفتی قصد دارند حدود 16 درصد بیشتر از سال گذشته در حفاری آمریکا و تکمیل چاه ها در 2019 هزینه کنند، در حالی که انتظار می رود تولید کنندگان مستقل 11 درصد کمتر در 2019 خرج کنند . 

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌کند تقاضای نفت آمریکا در 2019 ، 360 هزار بشکه در روز افزایش یابد و به 20.81 میلیون بشکه برسد که مطابق با پیش بینی قبلی این اداره است . 

این آژانس همچنین تخمین می‌زند تقاضای نفت آمریکا در 2020 ، 250 هزار بشکه بالا رود که نسبت به پیش‌بینی قبلی 220 هزار بشکه در روز بیشتر است . 

اداره اطلاعات انرژی آمریکا دورنمای وضعیت سوخت در تابستان را هم منتشر کرد که طبق آن آمریکا یک صادر کننده خالص بنزین از آوریل تا پایان سپتامبر سال جاری برای اولین بار از 1960 تا حالا خواهد بود . 

طبق این دورنما، صادرات بنزین آمریکا به میانگین حدود 90 هزار بشکه در روز طی این مدت می رسد . 

کاپوانو گفت:« ادامه رشد اقتصادی مربوط می‌شود به مصرف زیادی که در تابستان خواهیم داشت» . 

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی می کند قیمت خرده فروشی بنزین در تابستان 2.76 دلار در هر گالن  باشد که کمتر از 2.85 دلار 2018 است .