کدام واحدهای سیل زده از مالیات معاف شدند؟

کدخبر: 277705
اقتصادنیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت از معافیت مالیاتی واحد‌هایی که در سیل اخیر بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده اند خبر داد و گفت: بسته تشویقی صادرات در ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب و ابلاغ شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، رضا رحمانی در حاشیه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه از معافیت مالیاتی واحد‌هایی که در سیل اخیر بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده اند خبر داد و اظهار کرد: امسال بسته تشویقی صادرات در ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب و ابلاغ شده است.

وی افزود: در این خصوص مجموعه‌ای اقدامات از سپرده گذاری ارزی، تسهیلات، رفع برخی از موانع و ایجاد زیر ساخت ها، پایانه‌های صادراتی، تشکیل شرکت‌های تخصصی صادراتی و ... در نظر گرفته شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، صادرات به کشور‌های همسایه را از برنامه‌ها ویژه سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: استان‌های مرزی به خصوص استان کرمانشاه که هم اکنون سهم قابل توجهی از صادرات ما را انجام می‌دهد، نقش برجسته‌ای در این زمینه دارد.

رحمانی در خصوص قول وزرای پیشین صنعت، معدن و تجارت در خصوص بهسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه عنوان کرد: هر قولی که وزرای قبلی دادند را به طور حتم پیگیری و اجرا می‌کنم.

وی با بیان اینکه دولت شرایط خوبی برای تولیدکنندگان فراهم کرده است، افزود: جا‌هایی مشکل داریم که الزام آن اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار است، الزام تغییر فضای کسب و کار، نیازمند تغییر نگرش است و اگر ما بتوانیم به این باور برسیم که رونق تولید راه حل بسیاری از مشکلات کشور است، مواردی از قبیل بیکاری، فقر، نوسانات ارزی، تورم و ... رفع می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اگر به رونق تولید توجه کنیم، عمده مشکلات برطرف می‌شود، البته دولت، مجلس و سران قوا اعلام آمادگی کرده اند که اگر از حیث قانون موانعی برای تولیدکنندگان به وجود بیاید، آن را اصلاح کنند.

رحمانی در خصوص مذاکرات تجاری با کشور عراق عنوان کرد: دولت عراق، سرمایه گذاران عراقی و داخلی تمایل بسیاری نسبت به این مشارکت دارند، تاکنون هشت نقطه را در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی به مسئولان عراقی معرفی کرده ایم که موقعیت استان کرمانشاه با گذرگاه‌هایی که در حال حاضر دارد، موقعیت بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه یکی از گذرگاه‌های اصلی صادرات کشور در استان کرمانشاه قرار دارد، گفت: مطالعات کارشناسی این کار در حال انجام است، امیدوارم با ایجاد زیر ساخت‌های لازم کار‌ها به خوبی انجام شود، بی‌تردید آغاز یکی از بازارچه‌ها در استان کرمانشاه خواهد بود.

تیتر یک
  • روایت اکونومیست از هزینه‌های زیست‌محیطی گسترش رمزارزها

    اقتصادنیوز: هفته‌نامه اکونومیست با هشدار نسبت به پیامدهای زیست‌محیطی تولید بیت‌کوین، نوشته است که بدون ایجاد مقررات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما