کدخبر: ۲۸۰۷۳۸ لینک کوتاه

گران شدند قیمت بنزین در سراسر آمریکا

اقتصادنیوز: خبرگزاری شین هوا در گزارشی نوشت: تاثیر تشدید تحریم‌های ایران بر بازار بنزین آمریکا مشهود است. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، قیمت بنزین معمولی در سراسر آمریکا افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر ، تأثیر تشدید تحریم‌های ایران بر بازار بنزین آمریکا مشهود است. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، قیمت بنزین معمولی در سراسر آمریکا افزایش یافته است.

در هفته منتهی به روز دوشنبه، قیمت متوسط بنزین خرده‌فروشی‌ها، ۵ سنت از هفته قبل بالاتر رفته و به ۲.۸۹ دلار برای هر گالن رسیده است.

برای منطقه ساحل غربی، که شامل ایلات کالیفرنیا، اورگون، واشنگتن، نوادا، آریزونا، آلاسکا و هاوایی، قیمت بنزین ۴ سنت رشد کرد و به ۳.۷۶ دلار برای هر گالن رسید.

برای منطقه غرب میانه، که شامل ایالت‌های داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، نبراسکا، کنزاس، اوکلاهاما، مینسوتا، آیووا، میزوری، ویسکانزین، ایلینویس، میشیگان، اوهایو، کنتاکی، ایندیانا و تنسی، می‌باشد، قیمت بنزین بیش از ۴ سنت بالا رفت و به ۲.۷۷ دلار در هر گالن رسید.

در منطقه کوه‌های راکی، منطقه ساحل خلیج و منطقه ساحل شرقی، قیمت بنزین به ترتیب ۸ سنت، ۵ سنت و ۵ سنت، بالا رفت و به ترتیب به ۲.۸۴ دلار، ۲.۵۸ دلار و ۲.۷۸ دلار برای هر گالن رسید.

این مطلب برایم مفید است