کدخبر: ۲۸۱۱۱۹ لینک کوتاه

نایب رییس مجلس:

همه مشکلات ایران به سو مدیریت مربوط نیست!

اقتصادنیوز: نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت : شرایط حاکم بر معادلات سیاسی جهان و فشار اقتصادی فراروی ایران، عامل بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی است و نباید همه مشکلات را به سوء مدیریت در کشور منتسب کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا علی مطهری شامگاه پنجشنبه در آیین بزرگداشت هجدهمین سالگرد شهدای حادثه سقوط هواپیمای یاک 40 در گرگان اظهار کرد : شرایط امروز و فشارها و تحریم های وارده به کشور طی چهل سال بی سابقه بود و سختگیری ها و محدودیت های مالی بیشتر و شدید تر شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت : همه کاستی ها و مشکلات مالی و معیشتی به سبب تصمیم غلط مدیران نیست و با وضعیت فعلی هر دولت دیگری نیز بر مسند کار بود شرایط همین گونه رقم می خورد.

مطهری ادامه داد : ممکن است با برخی تصمیمات، میزان تاثیر پذیری از تحریم ها اندکی کاهش یا افزایش می یافت اما روند و جوی کلی حاکم بر بازار مالی تغییر چندانی نداشت.

وی ادامه داد: جو حاکم بر تبادلات مالی جهان به نحوی است که امکان جابجایی پول را برای ایران بسیار سخت کرده و برای پرداخت بهای برخی از اقلام ضروری و مایحتاج مردم باید به کشور های همسایه مانند ترکیه متوسل شویم تا بتوانیم برخی از تبادلات را انجام دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در خصوص مشکلات پیش آمده یک موضوع دیگر نیز حایز اهمیت است و آن رویکرد و رفتار ایران در هشت سال گذشته با کشور هایی مانند عربستان و امارات است. 

مطهری گفت: برخی معتقدند در این مدت امکان انتخاب رویکرد متعادل تر در خصوص رفتار با عربستان و امارات وجود داشت تا نگذاریم آنها از ترس قدرت ایران به متحد امریکا و اسراییل تبدیل شوند.

نایب رییس مجلس گفت: در حال حاضر هدف نهایی چهار کشور (آمریکا، اسرائیل، عربستان و امارات) ضربه زدن به اساس حکومت جمهوری اسلامی ایران است و در این راه از هیچ تلاش دریغ نمی کنند.

وی بیان کرد: در این شرایط وحدت و اتحاد همه آحاد جامعه بسیار با اهمیت تر از دور های گذشته است و در این روزهای سخت باید به شدت از تفرقه و نفاق در کشورر پرهیز کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند