کدخبر: ۲۸۱۸۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تامین مواد اولیه جدی‌ترین هدف وزارت صنعت در سال ۹۸

تامین مواد اولیه جدی‌ترین هدف وزارت صنعت در سال ۹۸

اقتصادنیوز : محرابی از تامین مواد اولیه به عنوان جدی‌ترین هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: رفع موانع موجود در تامین مواد اولیه با جدیت پیگیری و اقدامات لازم انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، افسانه محرابی، مدیر کل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت در حاشیه دومین کارگروه ملی کفش گفت: در این جلسه مسائلی از قبیل کمبود مواد اولیه داخلی، تخصیص ارز جهت مواد اولیه وارداتی، مسائل و مشکلات واحد‌های صنفی و صنعتی و برنامه ریزی جهت ایجاد شهرک تخصصی کفش و ساماندهی واحد‌های تولیدی ذکر شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محرابی افزود: رونق تولید در صنایع نساجی، پوشاک و کفش از برنامه‌های اولویت دار وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جدید است. همچنین ارتقای کیفی و کمی رقابت پذیر بودن و صادرات محور کردن این صنایع از دیگر برنامه‌های مهم امسال است.

رییس کارگروه ملی کفش تامین مواد اولیه داخلی و وارداتی را از جدی‌ترین اهداف معاونت امور صنایع دانست و افزود: رفع موانع موجود در تامین مواد اولیه از جمله تخصیص ارز، مواد اولیه پتروشیمی، مشکلات سازمان دامپزشکی در واردات پوست با جدیت پیگیری و اقدامات لازم انجام می‌شود.

محرابی عنوان کرد: به منظور دستیابی به اهداف کارگروه، جلسات به صورت دو ماهه و هر جلسه در یکی از استان‌های قطب تولیدکننده کفش تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: این امر از یک سو زمینه گردهمایی مسئولان، روسای اتحادیه‌ها و تشکل‌های تخصصی کفش در استان‌های مختلف را فراهم می‌کند و از سوی دیگر مشکلات و پتانسیل‌های واحد‌های تولیدی آن استان از نزدیک بررسی می‌شود. همچنین در حاشیه جلسات کارگروه از واحد‌های صنعتی و صنفی کفش آن استان بازدید می‌شود؛ بنابراین گزارش، مدیر کل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی به همراه اعضای کارگروه ملی کفش در استان آذربایجان شرقی در ادامه از چند واحد کفش بازدید کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند