وضعیت کاهش تولید سواری در فرودین

کدخبر: 282776
اقتصادنیوز: بررسی جدیدترین آمار تولید خودرو نشان می‌دهد که در فرودین ماه امسال تولید انواع خودروهای سواری ۴۷.۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، طبق آمار اعلام شده از سوی انجمن واردکنندگان خودرو، در فرودین ماه سال جاری تولید انواع سواری از ۷۶ هزار و ۸۰۷ دستگاه در فرودین ماه سال گذشته به ۴۰ هزار و ۶۰۲ دستگاه رسیده است.

فرودین ماه امسال تولید انواع سواری در شرکت‌های کرمان موتور، خودروسازی مدیران، خودروسازان بم،کارمانیا و صنعت خودرو آذربایجان (AZVICO) همگی کاهش تولید ۱۰۰ درصدی داشته‌اند.

براین اساس در فرودین ماه سال ۱۳۹۷، کرمان‌موتور ۲۸۵۳ دستگاه، خودروسازی مدیران ۳۶۸۰ دستگاه، خودروسازان بم هفت دستگاه، کارمانیا ۱۰۹ دستگاه و صنعت خودرو آذربایجان (AZVICO)، 619 دستگاه تولید داشته‌اند که این رقم‌ها در فرودین ماه امسال در همه این شرکت‌ها به صفر رسیده و کاهش ۱۰۰ درصدی تولید را رقم زده است.

پس از آن‌ها، گروه خودروسازی بهمن بیشترین کاهش تولید را در فرودین ماه امسال نسبت به فرودین ماه سال ۹۷ داشته است. این شرکت با تولید ۱۶۳ دستگاه خودروی سواری در فروردین سال جاری در مقابل ۵۶۱ دستگاه خودروی تولید شده در مدت مشابه سال ۹۷، کاهش ۷۰.۹ درصدی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

همچنین در دو خودروسازی بزرگ کشور نیز در فرودین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش تولید دیده می‌شود. گروه خودروسازی سایپا با تولید ۱۹ هزار و۸۴ دستگاه در فروردین ماه کاهش تولید ۴۶.۱ درصدی داشته است؛ چراکه میزان تولید سواری این شرکت در مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ هزار و ۳۸۰ دستگاه بوده است.

بعد از آن تولید خودروهای سواری در گروه صنعتی ایران‌خودرو در فروردین امسال ۲۱ هزار و ۳۲۹ دستگاه بوده که نسبت به ۳۳ هزار و ۵۹۸ دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، ۳۶.۵ درصد کاهش داشته است.

همچنین شرکت سازه‌های خودرو دیار و ریگان‌خودرو نیز با توجه به این که در فرودین ماه سال گذشته هیچ تولید خودرو سواری نداشته‌اند؛ اما در فرودین ماه سال جاری به ترتیب ۸ دستگاه و ۱۸ دستگاه تولید کرده‌اند؛ رشد تولید صفر درصدی را تجربه کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما