در اردیبهشت میزان صادرات کالا به عراق 2 برابر رشد کرد

کدخبر: 283518
اقتصادنیوز: بهزاد گفت: پیش‌بینی می‌شود صادرات کالا به عراق در اردیبهشت‌ رشد ۲ برابری را نسبت به فروردین‌ تجربه کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر بهزاد، رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: در حال حاضر هیچ محدودیت جدیدی در روابط تجاری دو کشور ایران و عراق وجود ندارد و از ابتدای امسال با کاهش مختصر در روند  صادرات ایران به عراق  طی فروردین به دلیل تعطیلات نوروزی و مسائل مترتب بر سیل‌های داخل کشور، روبه‌رو بودیم.

رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: پیش‌بینی می‌شود صادرات کالا به عراق طی اردیبهشت‌ رشد ۲ برابری را نسبت به فروردین‌ تجربه کند.

بهزاد با تأکید بر اینکه محدودیت جدیدی در روابط تجاری ایران و عراق وجود ندارد، گفت: اصلاحات مالی و اجرای برنامه‌های توسعه‌ای توسط دولت عراق در جهت استفاده از ظرفیت‌های این کشور برای آبادانی و رفاه بیشتر و شفاف سازی در تعامل موثر با کشور‌های همسایه است.

وی کالای غیر نفتی ایران به عراق افزود: در حال حاضر عراق رکورددار تجارت با ایران در بین کشور‌های همسایه است به گونه‌ای که درسال ۹۷، ۱۳ صادرات ایران به عراق با ۴۹ درصد افزایش وزنی و ۳۷ درصد افزایش ارزشی مواجه بوده است که در بین مقاصد هدف صادراتی ایران این موازنه با رشد مثبت صرفا در خصوص ایران و عراق به وقوع پیوسته است.

بررسی آمار‌ها حاکی از آن است که در میان ۲۰ مقصد بزرگ صادرات کالای ایرانی که تقریبا ۹۰ درصد ارزش واردات و صادرات غیر نفتی ایرانی را شامل می‌شود کشور عراق بیشترین نرخ رشد را در بین مقاصد صادرات ایران داشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما