کدخبر: ۲۸۳۷۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دبیرکل اوپک به حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان واکنش نشان داد

دبیرکل اوپک به حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان واکنش نشان داد

اقتصاد نیوز: دبیرکل اوپک در واکنش به انفجار نفتکش ها در سواحل امارات و همچنین حمله به تاسیسات نفتی عربستان گفت:« ما نیاز به صلح و ثبات داریم. خاورمیانه بسیار استراتژیک است. هر اتفاقی بیفتد بقیه جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.»

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت برای صحبت در مورد محدود شدن عرضه نفت زود است. وی خواستار صلح و ثبات در خاورمیانه پس از حمله به تاسیسات نفتی در امارات و عربستان شد.

 بارکیندو در ابوظبی گفت:« ما نیاز به صلح و ثبات داریم. این منطقه به اندازه کافی شاهد آشوب بوده است. این منطقه بسیار استراتژیک است. هر اتفاقی بیفتد بقیه جهان را تحت تاثیر قرار می دهد».

 عربستان سعودی ، بزرگترین صادر کننده نفت جهان اعلام کرد دو ایستگاه پمپاژ نفتی آن که منطقه نفتی شرق را به شهر صنعتی  ینبوع متصل می‌کند، مورد حمله قرار گرفته است.

 خالد الفالح ، وزیر انرژی عربستان حمله پهپادها را در ساعات اولیه روز سه شنبه یک عملیات تروریستی علیه عرضه جهانی نفت دانست.

وی گفت هیچ اختلالی در تولید نفت عربستان به وجود نیامده است .این خط لوله که پنج میلیون بشکه در روز نفت خام را منتقل می‌کند، موقتا بسته شده بود.

 بارکیندو گفت طی اجلاس آینده تولیدکنندگان اوپک و غیر اوپک در جده، هنگام تصمیم گیری در مورد کاهش یا افزایش تولید ،خطرات ژئوپلتیکی هم در نظر گرفته می شود.

 اوپک در آخرین گزارش خود تقاضای نفت خام برای سه ماهه سوم سال را بیش از 1.17  میلیون بشکه در روز اعلام کرد.

 تحلیلگران می‌گویند حملات اخیر علیه نفت خام خاورمیانه به بازار حساس نفت ضربه می زند.

درگیری ها در منطقه پس از لغو معافیت های خریداران نفت ایران و وضع تحریم‌های جدید علیه بخش فلزات این کشور بالا گرفت.

 آمریکا با فرستادن تسلیحات نظامی به منطقه ،ایران را بیش از پیش تحت فشار قرار داده است.

 تهران که در حال حاضر نمی‌تواند حدود یک میلیون بشکه نفت خود را وارد بازار کند، تهدید کرده از قرارداد برجام کنار می کشد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند