کدخبر: ۲۸۴۳۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در زمستان سال گذشته پیاز چند درصد گرانتر شد؟

اقتصاد نیوز: در زمستان سال ٩٧ قیمت فروش یک کیلوگرم پیاز در کل کشور ٣٥٦٢٦ ریال بود که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٨٠.٩ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ بر اساس اعلام مرکز آمار، قیمت فروش یک کیلوگرم ذرت دانه‌ای در زمستان سال ١٣٩٧ در کل کشور ١٧٩٩١ ریال بوده است، قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ٩٦، معادل ٠.٤ درصد کاهش داشته است.

در زمستان سال ١٣٩٧ قیمت فروش یک کیلوگرم پیاز در کل کشور ٣٥٦٢٦ ریال بوده است، استان هرمزگان با ٤٨٠٠٨ ریال بالاترین قیمت و استان سیستان و بلوچستان با ١٨٠٨٨ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته اند، قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٨٠.٩ درصد افزایش داشته است.

در زمستان سال ١٣٩٧ قیمت فروش یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده در کل کشور ٤١٦٥٨٩ ریال بوده است که استان سیستان و بلوچستان با ٤٧٣٧٣٦ ریال بالاترین و استان کهگیلویه و بویراحمد با ٣١٦٧٥٣ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته اند.

قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ٩٦ معادل ١٥٠.١ درصد افزایش داشته است.

در زمستان سال ١٣٩٧ قیمت فروش گاو پرواری کمتر از دو سال زنده در کل کشور از قرار هر کیلو ٣٥٩٠٣٣ ریال بوده است.

استان تهران با ٤١٨٩٣٥ ریال بیشترین و استان البرز با ٢٤٣٧٤١ ریال کمترین قیمت فروش را در کل کشور داشته اند. 

قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ٩٦ معادل ١٥٢.٧ درصد افزایش یافته است.

در زمستان سال ١٣٩٧ قیمت فروش یک کیلوگرم شیر گوسفند چرخ نشده در کل کشور ٥٢٨٤٦ ریال بوده است که نسبت به فصل مشابه سال٩٦ افزایش ٢٤.٥ درصدی داشته است.

استان آذربایجان شرقی با ٥٧٥٦٤ ریال بالاترین و استان سیستان و بلوچستان با ٢١٠٦٩ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند