کدخبر: ۲۸۵۸۹۸ لینک کوتاه

واردات دام از ترکیه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی امروز در ۲ جلسه مختلف حضور یافت و از واردات دام طی هفته جاری از ترکیه و اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای احداث پالایشگاه های کوچک مقیاس در این استان خبر داد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «رضا حسینی» در این جلسات به تلاش دولتمردان برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی و رونق تولید نیز اشاره کرد و وجود 967 کیلومتر مرز مشترک ایران با سه کشور خارجی در محدوده آذربایجان غربی را فرصت اقتصادی مناسبی برای توسعه شمال غرب کشور دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: در صورت تامین نفت خام توسط وزارت نفت، پالایشگاه های کوچک مقیاس در استان احداث می شود.

به گزارش ایرنا رضا حسینی روز یکشنبه در جلسه بررسی روند احداث پالایشگاه های کوچک مقیاس در آذربایجان غربی افزود: با توجه به موقعیت ویژه این استان و همسایگی با کشورهای خارجی، ایجاد پالایشگاه های کوچک مقیاس می تواند فرصت های جدید اشتغال و زمینه صادرات فرآورده های نفتی از استان به کشورهای همسایه را فراهم کند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای ایجاد و احداث پالایشگاه های کوچک مقیاس در آذربایجان غربی نیز اعلام آمادگی کرده اند و در صورت پشتیبانی وزارت نفت، احداث این نوع پالایشگاه ها عملیاتی می شود.

واردات دام زنده از ترکیه

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه با هدف تامین گوشت مورد نیاز بازار مصرف ماهانه 14 هزار تن دام زنده وارد کشتارگاه های این استان می شود، گفت: واردات دام زنده از اواخر هفته جاری توسط شرکتی از ترکیه آغاز می شود.

به گزارش ایرنا رضا حسینی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی واردات دام زنده افزود: بر اساس هماهنگی های انجام شده دام های زنده به ترتیب در کشتارگاه خوی و ارومیه توزیع می شود.

وی تاکید کرد: پایین آمدن قیمت گوشت در بازار و همچنین معرفی ظرفیت مرزهای استان از اهداف اصلی واردات محوله های دام زنده به آذربایجان غربی است.

وی بیان کرد: در مرحله نخست این واردات در داخل استان توزیع می شود و در مراحل بعدی با گسترش بازار به استان های دیگر کشور نیز ارسال خواهد شد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: آذربایجان غربی به لحاظ موقعیتی و دارا بودن مرز مشترک با سه کشور خارجی امتیاز و ویژگی های شاخص و استراتژیکی داراست و تاکنون از این ظرفیت استفاده چندانی نکرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند