کدخبر: ۲۸۶۳۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کاهش ارزش اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا به دلیل جنگ تجاری با چین

کاهش ارزش اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا به دلیل جنگ تجاری با چین

اقتصاد نیوز: تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا بار دیگر بازدهی اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا را کاهش داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ در تحولات جدیدی که نشان‌دهنده تشدید نگرانی‌ها از پیامدهای جنگ تجاری بین چین و آمریکا است تمایل سرمایه‌گذاران برای معامله اوراق دلاری کاهش پیدا کرده است. جیمی دیمون، مدیرعامل بانک "جی پی مورگان" هشدار داده است تداوم جنگ تجاری باعث کاهش رشد اقتصادی آمریکا خواهد شد و دیگر بانک آمریکایی یعنی "مورگان استنلی" نیز در گزارشی جداگانه هشدار داده است اقتصاد آمریکا بر لبه رکود قرار دارد.

از سوی دیگر چین نیز هشدارهای جدیدی به واشنگتن فرستاده است. روزنامه دولتی چین از احتمال محدودیت بر صادرات مواد معدنی کمیاب به آمریکا خبر داده است و برخی از تحلیل گران نسبت به نصف شدن میزان فروش شرکت اپل در بازار چین به دلیل راه اندازی جنبش مردمی تحریم اپل در چین ابراز نگرانی کرده‌اند.

در معاملات روز چهارشنبه، بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا با ریزش کم سابقه ۱.۰۵ درصدی به ۲.۲۶۸ درصد رسید که پایین‌ترین سطح ثبت شده این اوراق از سپتامبر سال ۲۰۱۷ است. از طرف دیگر بازدهی اوراق قرضه دو ساله وزارت خزانه‌داری نیز با کاهش ۱.۸ درصدی همراه شد تا در پایین‌ترین سطح خود از فوریه ۲۰۱۸ قرار گیرد.

در ماه می بازدهی اوراق قرضه آمریکایی بار دیگر در محدوده نزولی قرار گرفته است و این مساله نگرانی‌ها از وقوع رکود در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را تشدید کرده است. اقتصاددانان اکنون بیش از هر زمان دیگری انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا برای تقویت رشد اقتصادی نرخ بهره را کاهش دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار چهار روزه خود از ژاپن اعلام کرد که آمریکا آمادگی رسیدن به توافق تجاری با چین در مقطع کنونی را ندارد. وی افزود: ممکن است تعرفه‌ها بر کالاهای چینی به سرعت افزایش یابند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند