فروش نفت ایران جهش کرد

کدخبر: 286756
اقتصادنیوز: واردات نفت آسیا از ایران در ماه آوریل به بالاترین سطح 9 ماهه جهش کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، داده‌های دولتی و منابع تجاری نشان می‌دهد که در ماه آوریل، درحالی که خریداران نفت ایران تلاش کردند قبل از پایان معافیت‌های آمریکا، هرچه می‌توانند از ایران نفت وارد کنند، واردات نفت آسیا از ایران به بالاترین سطح 9 ماهه جهش کرد.

داده‌ها نشان داد در ماه آوریل، خریداران اصلی نفت ایران، چین، هند، ژاپن، کره‌جنوبی، روی هم رفته ۱.۶۲ میلیون بشکه در روز نفت از این کشور وارد کرده‌اند. این میزان ۳.۲ درصد نسبت به ماه قبل خود جهش داشته و بالاترین سطح آن از ماه جولای تا کنون است.

واردات نفت چین از ایران به حدود 800 بشکه در روز رسید. چنین سطح وارداتی از سال 2014 تا کنون، که قدرت‌های جهانی و ایران مشغول مذاکرده برای توافق هسته‌ای بودند، بی‌سابقه است.

کره‌جنوبی در ماه آوریل با کاهش واردات هند، توانست دومین واردکننده بزرگ نفت از ایران شود. این کشور در این ماه ۴۱۶۰۰۰ بشکه در روز از ایران نفت وارد کرد که این بیشترین میزان واردات نفت این کشور از ایران، از ۲۰۱۷ تا کنون است.

کره‌جنوبی که پنجمین واردکننده بزرگ نفت در جهان است، به شدت به واردات میعانات گازی ایران، که نوعی نفت خام فوق سبک است، وابسته است.

هند در ماه آوریل امسال 277600 بشکه در روز از ایران نفت وارد کرد، در حالی که در آوریل سال گذشته 640 هزار بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده بود.

ژاپن هم که در آوریل سال گذشته ۳۰۹۱۰ بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده بود، در آوریل امسال، واردات خود را تا ۱۴۱۷۱۲ بشکه در روز افزایش داد.

با این حال در 4 ماه اول امسال، واردات 4 واردکننده بزرگ نفت از ایران 24 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

تیتر یک
  • مسیر خوانی بازار سکه در ایام روزه داری

    اقتصادنیوز: در ماه رمضان معمولا بازارها دچار رکود می شوند اما قیمت سکه با صعود روبرو شده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما