کدخبر: ۲۸۷۸۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کاهش درآمد‌های نفتی را به فرصت تبدیل می کنیم

اقتصادنیوز: رئیس جدید سازمان امور مالیاتی گفت: اجرای ماده ۱۶۹ مکرر از نان شب واجبتر است، گفت: درآمد‌های مالیاتی باید با تغییر قواعد بازی افزایش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، امیدعلی پارسا صبح امروز در مراسم تودیع رییس سابق سازمان امور مالیاتی و معارفه خود که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، بیان کرد: درآمد‌های مالیاتی باید با تغییر قواعد بازی افزایش یابد و در برخی بخش‌ها نیازمند بازنگری در قوانین هستیم.


وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین مباحث حوزه مالیات، ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم است. کل ارکان نظام باید با همکاری هم در راستای اجرای این ماده گام بردارند. این موضوع از نان شب هم واجب‌تر است.

رئیس جدید سازمان امور مالیاتی با تأکید بر ضرورت توسعه پایدار کشور تصریح کرد: سهم مالیات از GDP در کشور ما ۹.۲ درصد است درحالی‌که این عدد در کشور‌های در حال توسعه ۱۲ درصد و در کشور‌های پیشرفته ۲۵ تا ۳۰ درصد است.

پارسا اظهار کرد: در حال حاضر با ظرفیت و رقبایمان فاصله داریم که بخشی از این موضوع با تغییر قواعد بازی، می‌تواند حل شود و باید با تغییر قواعد بازی، درآمد‌های مالیاتی کشور را افزایش دهیم. عرصه کار سازمان مالیاتی، عرصه توسعه کشور است.

وی به طرح جامع مالیاتی اشاره کرد و گفت: بنده نیز به طرح جامع مالیاتی اعتقاد دارم و تأکید دارم که این طرح باید جلو برود.

رئیس جدید سازمان امور مالیاتی همچنین با بیان اینکه قاعده توسعه دنیا، فعالیت آزاد تحت عوامل اقتصادی است، اظهار کرد: قاعده‌ها باید شفاف، دائمی، انگیزه سازگار و از پیش ابلاغ شده و تضمین شده باشد به گونه‌ای که بازدهی راستگویی باید بیشتر از ناراستگویی باشد.

پارسا تاکید کرد: ما باید مجموعه انگیزه سازگار را به مجموعه فعالیت‌هایمان در سازمان امور مالیاتی اضافه کنیم؛ این موضوع پیش‌زمینه نهادسازی توسعه است.

وی همچنین با بیان اینکه کاهش درآمد‌های نفتی باید به فرصت بزرگی تبدیل شود، گفت: مگر می‌شود از سازمان امور مالیاتی، انتظار تحقق درآمد‌های مالیاتی را داشت بدون اینکه ابزاری در اختیارش گذاشت؟ تمام دستگاه‌ها باید در رابطه با پیاده‌سازی ماده ۱۶۹ مکرر همکاری کنند.

رئیس سازمان امور مالیاتی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه عرصه کار در سازمان امور مالیاتی باید عالمانه و مجاهدانه باشد، بنابراین ما از حوزه‌های مختلف به شکل مشروط، محدود و کاهنده، حمایت خواهیم کرد.
 
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند